MHP Enver Erdem Kimdir


Enver Erdem Kimdir,MHP Enver Erdem hayatı, Enver Erdem özgeçmişi, Enver Erdem biyografisi,MHP Enver Erdem hakkında bilgi

MHP Enver Erdem Kimdir

Enver Erdem 1963 Elazığ doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ`da tamamladı.1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Polis Akademisi Özel Eğitim sınıfına girdi.1988 yılında mezun oldu.Emniyet Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirliğinde 1 yıl görev yaptıktan sonra Polis Akademisinde açılan sınavları kazanarak Araştırma Görevlisi oldu.1989 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak Polis Akademisinden ayrıldı.

1990–1991 yılları arasında İngiliz Yönetim Sistemi üzerinde inceleme yapmak ve yabancı dil öğrenmek üzere İngiltere`de bulundu. Erzincan ili Refahiye ilçesi, Gümüşhane ili Torul ilçesi, Van ili Çatak ilçesi, Karabük ili Eskipazar ilçesi, Sakarya ili Karasu ilçelerinde kaymakamlık; Mardin ve Malatya illerinde Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

16.11.2005 tarihinden itibaren Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 23.06.2008 Tarihinde Malatya Vali yardımcılığı görevine atanan Enver ERDEM evli ve 3 çocuk babasıdır. Enver Erdem iyi derecede İngilizce biliyor.

Enver Erdem Elazığ’da görev yaptığı 3 yıla yakın süre içerisinde, Köydes çalışmalarında önemli çalışmalar yaptı.Erdem’in kişisel gayretleri ve yoğun mesaisiyle Elazığ genelindeki köy ve mezralara yol, su, alt yapı başta olmak üzere bir çok hizmet kısa sürede ulaştı.Köy Hizmetlerinin , Özel İdareye dönüştürülmesinde Elazığ’da başarılı rol oynayan Enver Erdem, Elazığ Okuyor, Ana Baba Okulu gibi projeleri Vali Muammer Muşmal’ın başkanlığında başlattı ve yürüttü.Elazığ İşgem’in oluşmasında da önemli katkıları olan Enver Erdem, Malatya’da görev yaptığı 5 ay içerisinde Malatya İşgem ve Malatya’daki ağaçlandırma seferberliğine öncülük etti.
 
Üst