Metabolizma ne zaman yavaşlar?

metabolizma yavaşlaması,metabolizma yavaşlığıİnsanların kilolarıyla sorunlarının yaz mevsimine doğru daha da arttığını belirten Dr. Alp Mamak konuyla ilgili açıklamalarda bulundu;
En geç ara öğünü 21:30 gibi ya da en az 2 saat önce olması gerekiyor. Çünkü akşam 19:00 itibarı ile metabolizmamız yavaşlar ve yediklerimizin yağa dönüşümü hızlanır. Geç yatıp geç uyanmak ise metabolizmanın daha da yavaşlamasına neden olarak giderek artan bir vücut ağırlığı ile karşı karşıya kalırız.

Estetik Koçu Dr. Alp Mamak bu durumla karşı karşıya kalanlara çözüm olarak Öncelikle hepinize önerim en geç 00:00 da uyumanız, çünkü metabolizmanın dinlenmesi gereken esas saatler saat 00:00 ila 02:00 arasıdır, daha geç uyumak metabolizmayı yavaşlatıyor. Yine de bazen kontrol dışı olarak davetler, aile toplantıları, aile buluşmalarında geç ve ağır yenen bir akşam yemeğini bir tatlı takip eder.

Bu durumla karşı karşıya kaldığımızda kendinize şunu tekrarlayın Bu akşam yediğim yemekler bir kalıp margarin yemekle aynı ağırlıkta Halbuki akşam yenilen yemekleri sabah tükettiğimizde metabolizma daha hızlı çalıştığı için daha rahat yakıyoruz. Bu nedenle akşam yemeğinden sonra hiçbir şey yememeye dikkat etmelisiniz. Geç saatte acıkırsanız kendinize şu telkini verin. “Saat 22:00yi geçti şimdi yemek yemeyeceğim. Yarın sabah kahvaltı ederim ..
 
Üst