Mehmet Geldi Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda HazaN tarafından 14 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mehmet Geldi hakkında bilgi
  Mehmet Geldi biyografi

  Mehmet Geldi 1960 yılında Giresun Dereli Akkaya'da doğdu.

  Mesut Özkaya'nın teşviki ile güreşe başladı.
  Ne Cumhuriyet İlköğretim Okulu altında başlayan güreş çalışmalarını Ticaret Lisesi'nin altında devam ettirdi. Giresun'da çeşitli dereceler aldı.

  Lise eğitimini Rize ve Erzurum'da sürdürdü. Rize Çaykurspor ile Sivas'ta yapılan grup maçlarında Ahmet Ayık'tan “En başarılı güreşçi” ödülünü aldı. Erzurum şampiyonu oldu.

  Yüksek öğreniminde Milas'ta ünlü şampiyon Mehmet Güçlü tarafından çalıştırıldı.

  Konya Selçuk Üniversitesinde fakülte takımı ile üniversite şampiyonu olurken Üniversitenin hem güreş hem de futbol takımına girdi, masa tenisinde derece aldı. Üniversite güreş takımı ile grup ikinciliği kazandı.
  1980 yılında yapılacak olimpiyat seçmelerinde Sümer Koçak'a az bir sayı farkı ile kaybedince olimpiyatlara katılma şansını kaçırdı.

  Her yıl okul tatile girdiğinde Giresun'a geldi, şampiyonalara katıldı. Aksu Festivallerinde yapılan güreşlerde 3 kez başaltı şampiyonu oldu. Dışarıda okuması nedeniyle Giresun'u fazla temsil imkanı bulamadı, derecelerini Rize, Erzurum ve Konya adına kazandı.

  Üniversiteyi bitirip Giresun'a dönünce Akınspor'da 1982986 yılları arasında futbol oynadı.

  Çalışma hayatına başlayınca yarışmacı sporu bırakan Geldi spordan hiç kopmadı.

  Giresun'da düzenlenen müesseseler arası futbol liginde son 4 sezonda 3 ikincilik bir de üçüncülük kazanan takımlarda yer aldı.
   
Yükleniyor...