Mad menMAD MEN
En iyi dizi ve En iyi senaryo ödüllü 2008'e damgasını vurmuş harika bir dizi


Mad Men, bir nevi “zaman yolculuğu” gibi işleyen öykülerden oluşuyor. Anlattığı olay tesadüfen geçmiş bir döneme denk düşmüyor. Aksine, o “dönem”in kendisi dizinin anlattığı şeyin önemli bir parçası: İnsanların adetleri, önyargıları, neyin “normal” bulunup neyin sıradışı, hatta “aşırı” bulunduğu.

1960’ların Amerika’sında, devrin özellikle eğlence ve iş dünyasının kalbi olan New York’ta reklamcıların hayatını anlatan Mad Men’de “geçmiş”in bu tarafı önemli bir yer tutuyor. Dizinin bir ilginç yanı, reklamcılığın bir tür “altın çağ” kabul edilen bu yıllardaki şekline şemaline ve gelişimine bir pencere açmaksa, bir başka ilginç yanı da dönemin alışkanlıklarını ve davranış biçimlerini yeniden ziyaret etmek.
“Zaman yolculuğu insanlığın en büyük fantezilerinden biri” diyor dizinin yaratıcısı Matthew Weiner. “Ve bir dizi eğer doğru yapılırsa, belli bir doku ve gerçeklik düzeyine sahip olursa, gerçekten inanılmaz bir deneyim. O döneme yapılan bu yolculuğun içinde mizah ve ilgi çekici bir hikâye de bulunması cabası.”


Pazartesiden perşembeye 1 sezon bölümleri e2 'de
yeni sezon ekimde


Benimde severek izlediğim diziler arasındadır tavsiye ederim
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Ben almayım canım biliyorsun müptela oluyorum sonra kendime hayrım kalmıyo
ama tanıtım için teşekkürler
 
Ezlem dizi zevkine güveniyorum... Eminim tam benlik bir dizidir... İlk bölümlerini bu akşamdan indirmeye başlıyorum..
 
Tertibim güzel paylaşımın için teşekkürler.

Ben bu şarkıyı indirmek yerine kendim söylemek isterdim.

Ama nerdeeee..?
 
Üst