Lys 3 Taban Puanları

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Elfida tarafından 12 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


  1. Lisans Yerleştirme Sınavı LYS lerin taban puanları için aşağıdaki linke tıklayın. Açılan sayfa ÖSYM'nin resmi internet sitesidir. Burada en kesin ve doğru bilgiyi bulabilirsiniz.

    LYS YERLEŞTİRME TABAN PUANLARI

    Üniversite adayları tercihlerini 17 Temmuz 2014'e kadar kılavuzda yer alan kurallara göre yapması gerekiyor. Üniversite öğrencisi adayları ÖSYM'nin internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. Tercihler sadece inter üzerinden gerçekleştirilecek ve başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacak. Tercih işlemleri, 17 Temmuz 2014 tarihinde saat 23.59'da sona erecek. Tercih süresi uzatılmayacak. Tercih yapacak adayların, Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekecek.
       2. Taban puanları girilecek bölüme ve yıla göre değişir. LYS 3 taban puanını merak ettiğiniz bölüm için ÖSYM'nin ana sayfasındaki sınavlar bölümünü tıklayıp buradan gerekli bilgiyi edinebilirsiniz.