Linux Tabanlı 3G Telefon

'Teknoloji Haberleri' forumunda By RiZeLi tarafından 18 Aralık 2009 tarihinde açılan konu


 1. Mobil iletişim devlerini biraraya getiren 3GSM konferansında öne çıkan konulardan biri de Linux’un mobil uygulamaları oldu. Linux’un mobil uygulamalar için potansiyelini araştıran şirketlerden Infineon, Samsung ve Linux geliştiricisi Trolltech, dünyanın ilk Linux tabanlı 3G akıllı cep telefonunu geliştirdiklerini açıkladı.

  VİDEO KONFERANS ÖZELLİĞİ VAR
  Fransa’nın Cannes kentinde devam eden 3GSM konferansında tanıtılan Linux tabanlı 3G cep telefonu, video konferansı, internet ve Java oyunlarına olanak veriyor. Infineon Technologies şirketi yetklilerinden Dr. Hermann Eul, Linux’un kolay adaptasyonu ve düşük maliyet avantajları sayesinde bir sonraki tasarım dalgasında büyük ilgi çekeceğini savunuyor.

  SYMBİAN VE MİCROSOFT İLE YARIŞACAK
  Symbian işletim sisteminin lider olduğu ve Microsoft’un kendini göstermeye çalıştığı bir pazarda, Linux uyarlanabilirlik ve düşük maliyet özellikleri ile rekabet edecek. Infineon yetkilisi Dr. Eul, operatörlerin kendi platformlarında daha fazla kontrol sağlamak amacıyla Linux tabanlı uygulamalara ilgi gösterdiklerini vurguluyor. Linux tabanlı 3G bir cep telefonunun raflara çıkması için henüz çok erken olmasına karşın, gerek bireysel kullanıcı, gerekse üretici şirketler açık kaynak işletim sistemine ilgi gösteriyor

  kaynak
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Linux Tabanlı Telefon
 1. cCasT
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,105
 2. Pardus
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,072
 3. HazaN
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,884
 4. Pardus
  Yanıt:
  3
  Gösterim:
  981