Leyleklerin Yaşam Döngüsü

'Ders notları' forumunda Yasemin tarafından 30 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu


  1. Leyleklerin Yaşam Döngüsü Hakkında Bilgi    Leyleklerin boyunları gagaları ile ayakları uzundur özellikle bacakları ve gagaları kırmızı renktedir.Leylekler birbirleriyle gagalarını takırdatarak anlaşırlar. Leyleklerin yaşamları 70 yıla kadar devam edebiliyor.Bu kuş türünün ayakları perdelidir bataklıklarda göller ve nehir kenarlarında dolaşırlar buralarda dolaşarak buldukları böceklerle beslenirler.Leylekler yuvalarına bağlı hayvanlardır üreme dönemine eşleri ile birbirlerine gösteriler yaparlar.

    Leylekler etçillerdir böcekler, balıklar sürüngenler, küçük memeliler gibi hayvanlarla beslenirler.Bu besinleir yerden toplarlar tekeşli olarak üreyen leylekler yaşamları boyunca sürecek bir bağ kurmazlar.Leylekler eşleriyle birlikte kuluşkaya yatarlar beraber yavrularını beslerler.Genellikle dişiler yuvaya 4 tane beyaz yumurta bırakırlar. Yavru leylekler anne ve babalarını gördüklerinde gagalarını takırdatırlar.

    [IMGALT=https://www.forumdas.net/upl/uploads/leylekleirn-yasam-dongusu-29180.jpg]leylekleirn-yasam-dongusu-29180[/IMGALT]
     


Yükleniyor...