Land Rover Discovery Sport Özellikleri

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Land Rover Discovery Sport Özellikleri

  [​IMG]
  Araba tutkunlarının vazgeçilmezlerinden birisi olan Land Rover, Discovery Sport ile yollardaki iddiasını konfor ve güvenlikle birleştiriyor. Esnek iç tasarımının yanı sıra mükemmel bir görünüme de sahip olan Land Rover Discovery Sport piyasaya sürülmeden hemen önce 20’den fazla ülkede farklı zeminlerde neredeyse 18 ay teste tabi tutuldu.

  Gerçek bir sürüş keyfi veren bu model pek çok yenilikle karşımıza çıkıyor. Active Driveline, Fren Sistemi ile Tork Yönlendirme ve MagneRide özelliği içeren Adaptive Dynamics gibi opsiyonel sürüş sistemleri, mümkün olan en güvenli sürüşü sağlamak için biraya getirilmiş.

  Ayrıca yolun çeşidi ne olursa olsun -ister asfalt, ister çakıl ya da kum- Terrain Response®, sürüşün kontrollü ve dengeli olmasını sağlar.

  Bunun yanı sıra kullanılan bir entegre bilgisayar var ki bu sistem, stereo kameralardan gelen görüntüleri sürekli analiz ediyor ve çarpışma riskini hesaplıyor. Böylece yenilikçi bir fren sistemi sunuyor. Ülkemizde her şehir magandasına lazım bir özellik bence. Kendi aklınca yaptığı hesap çoğu zaman tutmuyor çünkü…

  Diyelim ki sizin yaptığınız hesap ile aracın akıllı sisteminin yaptığı hesap birbirini tutmuyor ve bir risk söz konusu o zaman sürücüye bir uyarı sinyali gönderiliyor ve acil durum frenleri otomatik olarak devreye giriyor.

  Akıllı park asistanı seçtiğiniz park alanına girerken ya da alandan çıkarken size bir otopark görevlisinden daha çok yardımcı oluyor çünkü bu akıllı park asistanının size yardımcı olan paralel park dikey park ve park çıkışı gibi özellikleri var. Sensörler sayesinde yakındaki engeller tespit ediliyor ve direksiyonu otomatik olarak yöneterek en iyi ve güvenli şekilde amaca ulaşmanıza imkan sağlıyor siz sadece gaz pedalı, vites ve freni idare ediyorsunuz.

  Bitti mi? diyeceksiniz ama hayır hayranlık uyandıran bir diğer özellik ise bir su birikintisinden geçmeniz gerekirse diye karşınıza çıkıyor. Araç suya girdiği zaman wade sensing özelliği size yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor dış aynalardaki sensörler yardımıyla suyun derinliğini ve aracın maksimum suya girme kapasitesiyle ilgili bilgiler veriyor.

  Uzun lafın kısası land rover discovery sport seyahat etmeyi seven sürüş tutkunları için vazgeçilmez bir araç…