Lamborghini Reventon

'Resimli Konular' forumunda Pardus tarafından 10 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Ferrari'nin ebedi rakibinin Reventon modeli, Batmobile'ı her açıdan kıskandıracak nitelikte. Bruce Wayne'in servetini sarsacak fiyatı da cabası.

  Lamborghini: Bir traktör firması olarak 1960'lı yıllarda kurulan şirket, kimsenin aklına gelmeyecek biçimde Ferrari'nin en büyük rakibi haline geldi. Ne var ki Lamborghini, rakibinin aksine maddi açıdan talihli sayılmazdı. Sürekli zarar eden firmanın makus kaderi, Volkswagen grup üyesi Audi'ye satılmasıyla değişti.

  Ferrari'nin ebedi rakibinin Reventon modeli, Batmobile'ı her açıdan kıskandıracak nitelikte. Bruce Wayne'in servetini sarsacak fiyatı da cabası.

  Yıllardır kar elde eden firma, öyle bir otomobil üretti ki; bilim kurgu filmlerinden fırladığı kolayca düşünülebilirdi: Reventon, 2007 yılında tanıtıldı. İsmini, Felix Guzman adındaki Meksikalı güreşçiyi öldüren boğadan alıyordu ( Lamborghini'nin ambleminde gördüğümüz boğa).

  Lamborghini Reventon, dünya yüzündeki en hızlı araçlardan biri. 640 beygir üreten, 12 silindirli 6.5 litre motoruyla 0-100 kilometre ivmelenmesini 3.4 saniyede gerçekleştiriyor. Parçalarının pek çoğunu kardeşi LP 640 ile paylaşan model, 340 kilometre/son sürate, "Bana mısın" demiyor.

  Reventon'da, ön cama doğrudan bilgi yansıtabilen LCD ekran bulunuyor. İki farklı durumda çalışabilen ekran; ısı algılayıcılı radarla, özellikle gece ortaya çıkması olası tehditleri savuşturabiliyor ve görüntülü-sesli uyarı sistemiyle çarpışmalarını engelleyebiliyor.

  Üretiminde bol bol alüminyum, titanyum ve karbon çelik kullanılmış Reventon'ın fiyatı, en zenginleri bile "bir anlığına da olsa" sarsacak nitelikte: 1.300.000 dolar yani 2.100.000 TL. Elbette bu fiyat Avrupa için geçerli, yani Türkiye'deki vergilerle, ücretinin ikiye katlanacağı kesin.
    2. Lamborghini ferariden çok daha ii bence;):f196:
    3. Araba cok güzel, birde yeterince TL yi bulsaz.:f196:
    4. Uçuyordur da bu eminim :f196:
   


Yükleniyor...