Kutlu Doğum Haftası Resimleri

'Resimli Konular' forumunda Yasemin tarafından 9 Nisan 2013 tarihinde açılan konu


 1. Kutlu Doğum Haftası Resmi


  Kutlu Doğum Haftası, peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in doğum gününü kutlamak amacıyla her yıl 14-20 Nisan arasında kutlanmaktdadır.

  Kutlu Doğum Haftası; Peygamber Efendimizin dünyaya teşrifleri olan Mevlid-i Nebevî yani halk dilinde bilinen adıyla Mevlid Kandili asırlar boyunca kutlanmaktadır.Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, bu büyük geleneğimizi daha büyük coşkuyla geçmesi ve ayrıca daha iyi hatırlanması için Peygamber efendimizin doğum gününü içine alan haftayı Kutlu Doğum Haftası olarak ilan etmiştir.

  Peygamberimizin doğum günü ilahiler, sureler, kasideler, şiirler eşliğinde çoşkuyla kutlanır ve peygamberimiz gönüllerde salatı şerifler ile anılmaktadır.
  kutlu_dogum_haftası_10.jpg

  kutlu_dogum_haftası_8.jpg kutlu_dogum_haftası_9.jpg kutlu_dogum_haftası_11.jpg kutlu_dogum_haftası_12.jpg kutlu_dogum_haftası_13.jpg kutlu_dogum_haftası_14.jpg kutlu_dogum_haftası_15.jpg kutlu_dogum_haftası_16.jpg kutlu_dogum_haftası_18.jpg kutlu_dogum_haftası_19.jpg kutlu_dogum_haftası_20.jpg kutlu_dogum_haftası2.jpg kutlu_dogum_haftası3.jpg
   


Yükleniyor...