Kurumuş cildiniz için çok memnun kalacağınız evde maske tarifi

Züleyha

Yönetici

Kurumuş Cildiniz için çok memnun kalacağınız evde maske tarifi.jpg


Kurumuş Cildiniz için çok memnun kalacağınız evde maske tarifi


Yoğurt Maskesi:
-1 yemek kaşığı yoğurt
- 1 tatlı kaşığı kadar doğal sızma zeytinyağı
1 kasenin içine yoğurt ve zeytinyağı iyice karıştırın sonra karışım cildinize bir fırça yardımıyla uygulayın sonra 7-8 dakika cildinizde bekletin, tekrardan bu maskenin üzerine yine bir kat daha maske uygulayın, cildinizde bu maske 10 dakika daha bekletin, kuruduktan sonra üçüncü ve son kat maske yine fırça yardımı ile yüzünüze uygulayın, Toplamda üç kat yapacağınız bu yoğurt ve zeytinyağı maskesi cildinize derinlemesine etki ederek nem dengesini artıracak ve cildin daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Yüzünüzü yıkarken ılık su ile ıslatılıp suyu sıkılmış havluyu yüzünüzde gezdirerek temizlemelisiniz ve sonrasında soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.


Başka bir maske tarifimiz
Bal Maskesi tarifi: Doğal antibiyotikler içeren bal, içine eklenecek olan hindistancevizi yağı beraberinde kuru ciltler için adete bir mücize gibidir.
2 çay kaşığı balın içerisine 1 tatlı kaşığı kadar da hindistancevizi yağı ekleyerek homojen bir karışım elde edinceye kadar iyice karıştırın. Yaptığınız bu karışım yüzünüze 10 dakika masaj yaparak yedirin yüzünüzdeki bu maskeyi yarım saat kadar bekletin sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın Bu maske kuru cilt bakımında oldukça etkili olduğu için yalnızca haftada 1 defa uygulanması yeterli olacaktır..
 
Üst