Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 29 Ocak 2014 tarihinde açılan konu


 1. Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
  Özellikle kışın soğuk havalarda daha fazla ortaya çıkan cilt kuruması nasıl tedavi edilir.Cildin nemlendirilmeis için neler yapılmalı ne gibi önlemler alınmalıdır.

  Kuru cilt bakımı için doğal öneriler arıyorsanız mutlaka aşağıdaki önerlerimizi dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.Oldukça cansız ve mat bir görünüm alan cildiniz için çeşitli bakım önerleir bulunmaktadır.Bu önerilerden bazılarını sizlerle paylaşacağız.

  Kuru cilt sorunu ile karşılaşanların en büyük yardımcısı elbette ki mutfakta bulunan malzemelerdir.

  Zeytinyağı birçok kullanımı olan mucizevi bir malzemedir ve özellikle kuru ciltlerde çok güzel sonuçlar verir. Zaten piyasada bulunan birçok nemlendiricinin de temel bileşenidir. Kuru ciltlerde zeytinyağı kullanarak cildin kırışmasına, yıpranmasına neden olabilecek birçok kimyasaldan uzak kalmış olursunuz.

  Doğru uygulama için bir miktar pamuğu zeytinyağının içinde birkaç dakika bekletin. Daha sonra kuru olan bölgeye pamuğu yerleştirip birkaç dakika bekletin ve ılık suyla durulayın. Durulama suyunca çok soğuk su ya da sıcak su kullanmayın.

  Zeytinyağı limon ve tuz peelingi ile kuru cilt bakımı

  Bu yöntem zeytinyağını cildine direkt olarak uygulamaktan kaçınanlar için güzel bir alternatif olacaktır. 1 limonun suyunu 5 yemek kaşığı deniz tuzu ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın ve ellerinizi bu karışımla ovarak ılık suyla durulayın. Bu karışım ellerinizin yumuşacık olmasını sağlayacaktır.

  Bal ile kuru cilt bakımı nasıl yapılır hemen hep birlite öğreniyoruz bayanlar.

  Bal direkt olarak cildin problemli bölgesine uygulanabilir. Cildi derinlemesine nemlendirerek yumuşatır. Yumuşak hareketlere problemli bölgeye (el, yüz bacaklar olabilir) masaj yapın. 2-3 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Suyun çok sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz.

  kurucilt-bakim-.jpeg