Kürtaj Yasası Hakkında Ne Düşünüyorsunuz

'Güncel Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 11 Haz 2012 tarihinde açılan konu

?

Kürtaj Yasası Hakkında Ne Düşünüyorsunuz

 1. Yasa Çıkmalı

  11 oy
  57.9%
 2. Yasaya Karşıyım

  6 oy
  31.6%
 3. Sizin Fikriniz

  2 oy
  10.5%
 1. Kürtaj yasası meclis gündeminde ve Türkiye bu konuyu konuşuyor Bildiginiz gibi son günlerin en cok tartışılan konularından biriside kürtaj konusu Kimilerine göre kürtaj yasası çıkmalı kimilerine göre ise böyle bir yasanın çıkmaması gerekiyor Kürtaj meselesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz.
   
 2. Cevap: Kürtaj Yasası Hakkında Ne Düşünüyorsunuz

  Meclisin gündemine girecek başka konu kalmamış anlaşılan ki oturmuşlar erkek erkeğe kürtajı tartışıyorlar.

  Kürtaj günah mı, hangi aya kadar kürtaj yapılabilir yada kürtaj etik mi sorularına ben cevap veremem belki ama söylemek istediğim bir şey var bazı durumlar vardır ki insan mecbur kalabilir. Fakirlik sınırına bile erişemeyen bir aileyi, tecavüze uğrayan ve kimseye birşey söyleyemeyen bir kadını, hatta ve hatta son yıllarda ülkemizdede sık sık haberlerini duyduğumuz aile içi cinsel istismarlar sonucu babasından yada abisinden hamile kalan bir kız çocuğunu doğuma mecbur bırakmak cinayetten beter bir durum değil midir?

  Devlet diyorki "olsun, doğurun!!! Devlet bakar" Devlet bakar madem de neden köprüaltları, şehrin ücra köşeleri, çöplükler, banklar çocuk kaynıyor. Neden tinerci gençlik diye bir kavramı çıkaramadık hala literatürümüzden.

  İslahevleri, yetimhaneler, bakım evleri neden şiddet gören çocuklarla dolup taşıyor. Demek ki devlet bakamıyor...

  Doğurmak hiçbir zaman çare değildir. Önemli olan doğurduğun çocuğu beslemek, sevmek, okutmak ve büyütmektir. Eğer kadın mecbursa yapacak birşey yok kürtaj yasası bütün bunlar düşünülerek çıkarılmalı çıkarılacaksa.
   
 3. Cevap: Kürtaj Yasası Hakkında Ne Düşünüyorsunuz

  İstemiyorsan baştan tedbir al, sonradan öldürmeye karşıyım sonuna kadar anne can verendir katil değil.
  İster yaparım izter aldırırım diyenlerin insanlğı tartışılır diye düşünüyorum. Birde sürekli zorunluluk halleri savunuluyor sanki kürtajlar hep zorunluluktan yapılıyormuş gibi.
  Bence yasaklansın
   
Yükleniyor...