küresel ısınma kitap

'Etüt Merkezi' forumunda Wish tarafından 5 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Küresel Isınma kitabı
  Küresel Isınma kitap tanıtımı
  Küresel Isınma ile ilgili kitap
  Chris Spence küresel Isınma


  [​IMG]

  "Küresel Isınma" kitabını, herkesin okuması gerekli! Çünkü önlem almak bireyden başlar, topluma oradan da evrene ulaşır!

  Bu kitapla küresel ısınma hakkında bilmek istediğiniz her şeyi (A’dan Z’ye) öğreneceksiniz.

  Uzun zamandır iklim değişikliğini, yalnızca bilim adamları için değil, herkes için, iyi bir şekilde açıklayan tek bir kitap arıyordum. İşte bu, o kitaptır! Onun sahip olduğu en büyük güç yazım stilindedir..kitap açık, kesin ve anlaşılır bir tarzda yazılmıştır. Bu, gezegenimizin karşı karşıya kaldığı en ciddi tehdidi açıklayan bilgilendirici bir yolculuktur. Kitap, politikacılar, öğrenciler ve dünyamızda nelerin olup bittiğini merak eden herkes tarafından okumalıdır.
  Dr. Pamela Chasek, yazar

  Chris Spence çok önemli bir konuyu incelikli bir şekilde gözler önüne seriyor. Küresel ısınma hakkında daha fazla şey öğrenmek isteyen herkese bu kitabı tavsiye ediyorum.
  Dr. Joanna Depledge, yazar

  Bu kitap iklim değişikliklerinin nedenini anlamak isteyen herkese hitap etmektedir. Kullanılan dilin bilimsel olmaması fakat bilimsel verileri herkesin anlayabileceği şekilde vermesi kitabı benzerlerinden farklı kılmaktadır. Kitap doğrudan doğruya insanların ‘Ben küresel ısınmadan nasıl etkileneceğim?’ ve ‘Bu sorun hakkında ne yapabilirim?’ sorularının yanıtlarını aramaktadır. Spence’in kitabı iyi araştırılmış ve mükemmel bir şekilde yazılmıştır..konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen herkes okumalıdır.
  Dr. Lisa Schipper, bilim adamı