Kur'an-ı Kerim Seçmeli Ders Oldu

'Haberler' forumunda Blizzard tarafından 30 Mart 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  AKP, 4+4+4 kesintili eğitim teklifine dün verdiği önergeyle çifte ayar yaptı. Ortaokul ve liselerde “Kuran-ı Kerim ve Peygamber’in hayatı”nın seçmeli ders olarak okutulması ile imam hatiplerin orta bölümünün açılacağı teklifin 9. maddesine açıkça yazıldı. AKP’nin önergesine MHP’liler de kabul oyu kullandı. AKP’li Canikli “Bugün tarihi bir gün onur ve gurur günü” dedi.

  TBMM Genel Kurulu’nda, tartışmalı geçen 4+4+4 teklifinin görüşmeleri sırasında AK Parti ve MHP’den önergeler geldi. MHP, seçmeli dersleri bakanlık kararına bırakan teklife, “Kuran-ı Kerim ve tefsiri” ile “Peygamber’in hayatından örnekler ve ilmihal bilgileri” derslerinin açıkça yazılması için önerge verdi. MHP, imam hatiplerin orta bölümünün açılacağının da yine teklifte açıkça yazılmasını önerdi. MHP’nin bu girişimi için önce, “Buna gerek yok, teklif zaten bunları seçmeli ders olarak belirleme yetkisini Bakanlığa veriyor” diyen AKP, daha sonra “seçmene anlatamama” gerekçesiyle karar değiştirdi. AKP, “Kuran-ı Kerim ve Peygamber’in Hayatı”nın seçmeli ders olarak teklife eklenmesine ilişkin değişiklik önergesi hazırladı. AKP’nin önergesinde, imam hatiplerin orta bölümünün açılacağının da açıkça yazılması öngörüldü.
    2. Cevap: Kur'an-ı Kerim Seçmeli Ders Oldu

  imamhatip ortaokulları kapatıldığında mağdur olan bir insan olarak bu yapılan yasayı destekliyorum.
    3. Cevap: Kur'an-ı Kerim Seçmeli Ders Oldu

  Şiddetle Destekliyorum Bende...“Kuran-ı Kerim ve tefsiri” ile “Peygamber’in hayatından örnekler ve ilmihal bilgileri” seçmeli dersleri aslında zorunlu olsa dahada çok sevinirdim ya ..en azından bunada Şükür....:f40:
   


Yükleniyor...