Küçük Prens Kitabın Kahramanları


Küçük Prens Kitabın Kahramanları:
Yazar (Pilot) : Altı yaşındayken resim yapmasına izin verilmeyen, uçağı bozulduğu için çölde kalan pilottur. Bekleyiş sırasında tanıştığı Küçük Prens onun dostu olur.
Küçük Prens : Gezegeninde yalnız başına yaşayan ve bir çiçeği olan çeşitli gezegenleri dolaşan ve dünyada da yazarımızla karşılaşan hikayenin önemli kahramanıdır.
Kral : Gezegeninde yalnız yaşayan ve her şeye hükmettiğini sanan birisidir. Kendini Beğenmiş Adam : Küçük Prens’in gezdiği bir gezegende tanıştığı adının özelliğini taşıyan biridir.
Sarhoş : Utancını unutmak için içki içen ve aynı gezegenin vatandaşı olan hikaye kahramanıdır.
İş Adamı : Sürekli hesap yapan, bu işi çok önemseyen, yıllardır yaptığı hesabın başından ayrılmamış (2 defa hariç) birisidir.
Bekçi : Gezegendeki fenerleri gece-gündüz durumuna göre yakıp söndürme görevini üstlenmiş birisi.
Kaşif: Masa başından kalkmadan kaşiflerin edindikleri bilgileri not eden kişidir. Coğrafi olaylarla ilgili değerlendirmeler yapar.
Demiryolu Makasçısı : insanları taşıyan trenleri bazen sağa bazen de sola
gönderme görevini üstlenen kişidir.
Diğer Canlılar: Çiçek, yılan, gül, tilki.
Satıcı : insanlara zaman kazanmaları için susuzluk giderici haplar satan
kişidir.

Küçük Prens Kitabın Yorumu : Çocukların duyarlılıkları, hayata bakışları, dünyalarının zenginliği asla gözardı edilmemelidir. Birey olarak görmeli ve onlara hak ettikleri değeri vermeliyiz.

Küçük Prens Romanının Ana Fikri

Çocukların gözünden büyüklerin dünyasının anlatıldığı bir roman. Küçük Prensin ağzından insanların hatalarını ve büyüdükleri zaman unuttukları basit çocuk bakışını vurgulamaktadır.
 
Üst