Kötülerin Şerrinden Kurtulmak İçin Okunacak Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 18 Ağu 2013 tarihinde açılan konu

 1. Kötülerin Şerrinden Kurtulmak İçin Dua  Kötülerin şerrinden kurtulmak için aşağıdaki duayı okuyabilirsiniz;

  Peygamber Efedimiz s.a.v tavsiye ettiği dua ile Kureyş suresi okuyan Zalim ve kötülerin şerrinden korunur.

  Peygamber Efendimiz s.a.v İslam dinini yaymaya memur olunca, kavmi tarafından çok büyük hücumlara maruz kalmış, o hidayet timsali olan yüksek şahsiyetine cinnet, kehanet ve sihirbazlık isnat edenler bulunmuş, hayatına silah ile kastedenler olmuştur.

  Fakat Efendimiz bütün bu eziyetlere, kötülüklere katlanarak risalet görevini harikulade bir azim ve metanetle yerine getirmiş ve muvaffak olmuştur.

  Kureyş suresi, Mekke'de indi. Mekke'nin ve dolayısı ile Kureyş'in düşmanlardan korunduğu anlatılmaktadır. Allah'ın Kureyşliler'i doyurup açlıktan kurtardığı ve korkularından kurtardığı vurgulanarak bu nimetlerden dolayı Allah'a ibadet etmeleri emredilir.

  Ayrıca aşağıdaki duanın dışında Peygamber Efendimiz düşmandan çekindigi zaman:Allahümme innâ nec'alüke fî nuhûrihim ve ne'ûzü bike min surûrihim'' derdi.

  Kötülerin Şerrinden Kurtulma Korunma Duası

  Kötülerin şerrinden korunmak için Kureyş sûresi her gün 7 defa okunur.

  Kureyş Suresi Okunuşu

  Lî-îlâfi Kurayş îlâfihim rihleteş-şitâi vas-sayf Fel-Yabudû rab-be hazal-beyt Ellezî etamehum min-cûin ve âmenehum min havf

  Kureyş Suresi Anlamı:

  Kureyşin yaz ve kış yolculuklarına alışması ve yolculuklarda anlaşması sağlanmıştır. Öyle ise onları açken doyuran ve korkudan güvene kavuşturan rabbine kulluk etsinler. Onlar, şu evin Rabbine kulluk etsinler ki, Kendilerini açlıktan doyuran ve her çeşit korkudan emin kıldı.
   
Yükleniyor...