Konyada Yanan Toprak


Konyada Yanan Toprak

Konya’da köpek kovaladığı sırada girdiği boş arazide katı atık maddeye temas etmesi sonucu kolları ve bacakları yanan genç, hastaneye kaldırıldı. Ne olduğu henüz bilinmeyen atık maddeden numuneler alındığı, bölgenin karantina altına tutulduğu bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, merkez Karatay ilçesi Aslım Çöplüğü’nde köpek kovaladığı sırada boş arazide bulunan katı atıkla kolları ve bacakları yanan Hüseyin Doğan (16), Selçuk Üniversitesi Meram tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Aslım Çöplüğü yakınındaki Yeni Marangozlar Sanayisinde çalıştığı belirtilen Doğan’ın, hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Selçuk Üniversitesi Meram tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Alper Yosunkaya, Hüseyin Doğan’ın tedavisinin devam ettiğini söyledi.

Her iki bacak ve kollarında yanıklar olan gencin yanmadan dolayı akciğer hasarına bağlı olarak solunum yetmezliği bulunduğunu belirten Doç. Dr. Yosunkaya ,”Bu nedenle hasta solunum cihazına bağlı olarak yaşatılıyor. İlk olarak plastik cerrahide müdahale yapıldıktan sonra reanimasyon ünitesine sevki gerçekleştirildi. Hastamızın hayati tehlikesi var” dedi.

- BÖLGE KARANTİNAYA ALINDI -

İl Çevre ve Orman Müdür Vekili Namık Ceyhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yeni Marangozlar Sanayisi esnafının Konya Büyükşehir Belediyesine merkez Karatay ilçesi sınırları içindeki arazideki toprağın incelenmesiyle ilgili bir dilekçe verdiğini, bu dilekçenin bir fotokopisinin de kendilerine geldiğini söyledi.

Bunun üzerine Belediyenin Çevre Koruma Daire Başkanlığının bölgeyle ilgili çalışma başlattıklarını belirten Ceyhan, şunları kaydetti:

”Bölgede çok fazla atığın karışımı olduğunu sanıyorum. Umuma ait bir yer olduğu ve başkalarının bu durumdan zarar görme ihtimali olduğu için bölgeyi karantinaya aldık. Kuma benzeyen atığın üzerine kağıt atıldığında yanmaya başlıyor. Bu durum gösteriyor ki alanda daha yanmaya devam eden atıklar var. Belki fosil atık olabilir. Ancak bu sadece bir tahmin. Henüz ne olduğu bilinmeyen bu maddeden numuneler aldık. Bunları incelenmesi için TÜBİTAK’a göndereceğiz. Ancak şu an için bu maddenin çevreye ya da insanlara ne derece zararlı olduğunu bilmiyoruz.”

Köpeğin peşinde koşarken maddeyle temas etmesi sonucu yaralanan gencin çalıştığı iş yerinin sahibi Kerim Yaman (42), plastik doğrama ve mobilya işiyle uğraştıklarını belirtti.

Yaralanan Hüseyin Doğan’ın iş yerlerinin tam karşısında bulunan bir iş yerine plastik doğrama takmaya gittiğini ifade eden Yaman, şöyle konuştu:

”Bir süre sonra Hüseyin halsiz şekilde yanımıza geldi. Vücudunun yandığını söyledi. Hemen hastaneye götürdük. Köpek kovalarken boş araziye girmiş. Orada temas ettiği atıklar vücudunu yakmış. Bu bölgede bu şekilde çok fazla yanan oldu. Bu durumun önüne geçilmesi gerekiyor.”

Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Kaynak: Zaman Gazetesi
 

Bende dün Kanal D haberde izledim çok ilginçti
Blueeee kız senmi yakıyon o toprakları Chemistin dediği gibi ben gelmiyim diye
 

Yaww çözemedilemii daha pess... Ahanda Blue nin boşaltığı mazot varilleri... Hazanı evine yaklaştırmamak için etmediğini bırakmadı yaw...

 
Son düzenleme:

Buna bir konyalı olarak konyalı ağzıyla cevap vermek istiyorum..:)

Ne günah işledi kim bilir Allah ta böyle yaktı..
 
Üst