Kol Ağrısı Neden Olur?

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 23 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


  1. Günlük Yaşantımızda karşılaştığımız kol ağrılarının nedneleri nedir aşırı zorlamak tanmı yoksa kolları yanlış kullanmaktanmıdır bilinmez birçok kişinin şikayetleri arasınd ayer alır kol ağrıları.Bugünkü sağlık bölümümüzde kol ağrısının nednelerine deyinmek istedik kol ağrılaırnın nedneelr ve tedavi yolları hakkında bilgi bulabileceğiniz yazımızı dikkatli bir şekilde okuyarak kol ağrısının nedneleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

    Ik rastlanan bir şikayettir kol ağrısı genellikle kazaya uğrama, düşme, çarpma gibi incinmeler sonucunda meydana gelen ağrılar daha sıklıkla görülür.Kimi zaman da kol ağrısının altta yatan başka bir nedeni vardır. Kolunuz aniden ağrımaya başladıysa ve nedeni hakkında hiçbir fikriniz yoksa, ağrıyan bölgeye buz koyarak ve ihtiyaç duyuyorsanız bir ağrı kesici alarak ilk önce evde tedavi etmeyi deneyebilirsiniz.

    Bazı kol ağrıları ise acil bir duruma işaret eder ve onları geçiştirmeniz tavsiye edilmez. Düşme ya da benzeri bir kaza sonrası kolunuzdaki şiddetli ağrının kırığa işaret ettiğini düşünüyorsanız hemen doktora başvurmanız gerektiğini bilmelisiniz.

    Ayrıca göğsünüzde sıkışma hissiyle birlikte kolunuza aniden ağrı girdiyse bu durumda kalp krizinden şüphelenilir ve yine mutlaka hemen en yakın hastaneye başvurulması çok önemldir.

    [​IMG]