Koç burcu ve koç burcunun özellikleri

Koç burcu özellikleri, koç burcunun özellikleri bayan, erkek koç burcunun özellikleri,koç burcunun özellikleri ve yükseleni

Koç burcunun genel özellikleri


Koç burcu insanında öncü bir ruh vardır. İnisiyatifli, kendi kendini motive eden, hevesli istekli, enerjik ve atılgan yapısı başka insanların kolay kolay cesaret edemeyeceği işlere kalkışmasına neden olur. Bunun temelinde rekabetçiliği, cesareti, güveni, kararlılığı ve yenilgiden korkmaması yatmaktadır.

Yeni girişimlere çekinmeden atılır, fırsatları da iyi değerlendirirler. Her zaman gergin ve huzursuzdurlar ancak bu huzursuzlukları zor koşullara istediklerini elde edinceye kadar dayanma gücünün bir sonucudur.Yarışmayı sevdikleri için birinci olmak, her şeyin en iyisini yapmak isterler. Kendilerini yeterince özgür hissediyorlarsa hem işlerinde hem de kişisel ilişkilerinde daha uyumlu davranırlar. Her şeyi çabuk kavrayan yapıları zaman zaman espri yeteneklerini ortaya çıkarır ve en umulmadık anda herkesi güldürürler. Cinsel çekiciliklerini göstermeyi severler. Zenginlik ve rahatlıktan çok tanınmış olmayı tercih ederler. Kendilerini eylemle tanıtmaktan hoşlanırlar, düşünmek onlar için yeterli gelmez.

Karşılaştığı terslikler onu yıldıramaz, olsa olsa daha fazla tahrik eder. Ancak ateş ettikten sonra nişan alma eğilimi nedeniyle girişimlerini sonuçlandırma olasılığı düşüktür. Sabırsızdır. Yıllarca bir projeyi gerçekleştirmek için uğraşmaya niyeti yoktur. Hevesini kaybettiği anda yeni bir projeye yönelir. Her zaman acelesi vardır, çünkü gelecekte başarması gereken bir şey onu beklemektedir. O şeyin ne olduğu pek fark etmez, önemli olan başarmaktır.

İdealizmiyle kendi ilgi alanlarına hevesle sarılması, yaptıklarının başkalarına zarar verebileceğini düşünmemesi nedeniyle bencillikle suçlanır. Aslında bencil değil düşüncesizdir. Sadece kendi isteğini, kendi istediği zaman, kendi bildiği gibi yapmak arzusundadır. Yaptıklarını düşünmek ve özür dilemek için zamana ihtiyacı vardır. Yaşamda doyum için sabretmeyi öğrenmesi şarttır. Girişimlerinin sonuçlarını önceden düşünüp, planlayıp, sabırla ona ulaşmalıdır. Bu büyük enerji, inisiyatif, cesaret ve kararlılık verimli konulara kanal ize edilmezse çok yazık olur.

Koç burcunda doğanlar, profesyonel sporcu, diş hekimi, kaşif, mühendis, psikiyatristliği meslek olarak seçebilirler.

Koç burcunda doğan çocuklar,enerji dolulukları nedeniyle disipline karşı çıkarlar ama disiplin onlar için gereklidir. Sabırsız karakterleri onları ders çalışmak yerine oyun oynamaya yöneltir. Bu nedenle dersleri ihmal edecek kadar tembellik yaptıklarından karneleri dikkatsiz ve ilgisizliklerinin kanıtıdır. Ama pratik yolu bulduklarında enerjileri onlara yarar sağlar.

Koç burcunun Elementi: Ateş Koç_Burcu
Unsuru: Öncü
Niteliği: Erkek
Yöneticisi: Mars
Doğal evi: 1. Ev
Şifre: Etkinlik, acelecilik
Uluslararası ismi: ARIES
Hayvan Sembolü : Ala doğan (Kızıl Kartal)
Bitki Sembolü : Yabani hindiba

KOÇ BURCUNUN UĞURLARI

Uğurlu taşı: Kedi gözü, Akik, Yakut ve Elmas
Uğurlu sayısı: 9
Uğurlu rengi: Nar çiçeği, açık kırmızı, mavi, sarı
Uğurlu günü: Salı
Uğurlu metali: Demir
Uğurlu hayvanları: Koç, kaplan, leopar ve kurt
Uğurlu kuşları: Saksağan.
Uğurlu çiçekleri: Hanımeli, Nar çiçeği

Koç Burcunun Pozitif özellikleri: Öncülük ve macera ruhu. Girişkenlik, yüksek enerji, sınırlamalardan nefret etmek.

Koç Burcunun Negatif özellikleri: Egoizm, daima kendini öne sürmek, ileriye çıkartmak. Alaycılık, çabuk isyan etmek. Her şeyi hemen anında istemek.

Koç Burcu Anahtar Kelimeler: İdealist, inisiyatifli, cesur, enerjik, sabırsız, çabuk kızan, talep eden, iğneleyici, öncü, lider, maceracı, esprili, şanslı, ben merkezci, keskin zekalı, önce karar verip sonra düşünen, hemen başlayan sonunu getirmeyen, tartışmacı.KOÇ BURCU KADINI

Koç kadınları kendini üstün gören, enerjik, kıskanç, çekici, cana yakın insanlardır. Cazibelerini akıllıca kullanırlarsa elde edemeyeceği kimse yok gibidir. Yine de hayale kapılıp hata yaparlarsa pişmanlık duyarlar. Koç kadınlarının başka bir özelliği de çok hırslı olmasıdır. Bu hırs sayesinde yaşamda yükselirler. Mars'ın etkisiyle maddeye ve toplum içindeki yerlere çok önem verirler. Zaman zaman enerjilerini, eşlerini iterek yükselmelerini sağlamak için kullanırlar. Ama sonunda başarılı olduklarında erkeğin kaçıp gittiğini görebilirler. Sonra kendilerini çalışmaya ve bir yere gelmeye koşullandırıp başarılı olurlar. Cazibeli olan koç kadınının çevresinde bir çok erkek bulunur. Bu yüzden hayatlarını birleştirecek erkeği seçerken zorlanırlar. Yeterince iyisini bulamadıklarını düşünürlerse yalnızlığı seçerler. Yaşamlarında arkadaşlık ve dostluk çok önemlidir. Arkadaşlarına karşı cömert davranırlar ve onlara çeşitli hediyeler alırlar. Giyimlerine çok önem verirler ve moda onların tutkusudur. Bazen bu tutku bir hastalık derecesine kadar yükselebilir. Çok gururlu olmalarına karşın çabuk kırılabilirler. Öfkelendikleri zaman da ağlamaya ve hırslarını karşıdakilerden almaya çalışırlar. Eğer kırılır ve dostlarını terk ederlerse bir daha geri dönmezler. Koç burcunda doğan kadınlar için sevgi çok önemlidir. Evlilik onlar için kutsaldır. Tek evlilik ve bu evliliği yaşam boyu sürdürme düşüncesindedirler. Sevgide inanılmayacak ölçüde kıskançtırlar.


KOÇ BURCU ERKEĞİ

Koç erkekleri zor insanlar olarak gözükseler de, cesaretli, atak, etkileme gücü olan, enerjik ve sabırsızdırlar. İyilik ve sevecen dolu bir kalpleri vardır. Yaşam felsefeleri "ya hep ya hiç" tir. Ya onların dostusunuzdur ya da değilsinizdir. Koç erkekleri daima kendi fikir ve düşüncelerinin doğru olduğuna inanır. Karşısındakilere fazla hak tanımazlar. Koç erkekleri sevdikleri işi yaptıklarında bundan zevk duyarlar. Yaptığı işte serbest bırakılırlarsa enerjileri ile büyük atılımlar yaparlar. Ama bunun yanı sıra, sık sık iş değiştirip işsiz kalmaları da mümkündür. Böyle bir durumda da sevdiklerini çok çabuk üzerler. Koç erkekleri iyi para kazansalar da ellerinde para tutamazlar. Hoşlarına giden hemen her şey için çabuk para harcarlar. Bu erkekler işlerinin dışında çeşitli hobilerle uğraşmaktan, özellikle spordan aşırı zevk alırlar. Koç erkeklerinin bir diğer tutkusu da aşktır. Çok şiddetli aşklar gözlerini kör edebileceği gibi, bazen saman alevi gibi de sönebilirler. Sevdikleri insanların hatalarını çabuk görür, çabuk bıkarlar. Hastalığı hiç sevmez, kendi hastalıklarını gizledikleri gibi başkalarının da aynı şekilde hareket etmesini beklerler. Hisleri çok yoğundur ve bir hayli de kıskançtırlar.
 
Üst