Kişisel eşyalarımızı neden özenli ve temiz kullanmalıyız?

kisisel esyalarimizi neden ozenli ve temiz kullanmaliyiz

Kişisel eşyalarımızın özensiz kullanımı bize maddi zararlar getirir.Özensiz kullanım yüzünden bir çok zorluklar yaşarız,başkalarının kişisel eşyalarını özensiz kullanmamız durumunda karşımızdaki kişinin bize duyacağı güven azalır ve bize artık bir daha kişisel eşyasını vermez.Kişisel eşyalarımızı ve başkalarının eşyalarını özenli kullanmalıyız.Başkasının eşyasını alırken izin alarak kullanmalıyız.Ödünç aldığımız eşyaları özenli kullanmalıyız eğer ödünç aldığımız eşyaları kötü kullanırsak ailemizin parasını boşa harcamış oluruz.Kişisel eşyalarımızı düzensiz kullanırsak o eşyaya ihtiyacımız olduğu zaman o eşyayı kullanamayız.
 
Eşyalarınızı düzenli kullanır temiz ve bakımlı olarak kullanmaya özen gösterirseniz o ihtiyacınız uzun süreli size cevap vereceğinden harçlıklarınızı ve ya paranızı başka ihtiyaçlarda kullanılmasına olanak tanımış olacaksınız.
 
Kişisel Eşya nedir nasıl kullanmalıyız?Hayatımızı kolaylaştıran eşyalar vardır. Yalnızca bir kişiye ait olan eşyalara kişisel eşya denir. Diş fırçası,tarak,giysilerimiz ve oyuncaklarımız kişisel eşyalarımızdır.

Kendimize ait olan bu eşyaları özenli ve düzenli kullanmalıyız.

Başkalarının eşyalarını kullanırken mutlaka izin almalıyız.Ödünç aldığımız eşyaları kullanırken dikkatli ve özenli olmalıyız.
Zamanında teslim etmeliyiz.
 
Üst