Kışa özel bakım önerileri

'Kadınların Dünyası' forumunda eftelya tarafından 10 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]



  Kışın güne sıcak bir duşla başlayın. Duştan çıkmadan önce bikaç saniye soğuk su altında kalın.Sonra sıcaklığı biraz arttırın biraz azaltın. Bu işlemi 2 dakika boyunca tekrarlayın. Aslında bu basit bir hidroterapi tekniğidir. Vücudunuzdaki kan dolaşımını düzenleyerek cildinizin canlanmasını sağlar.Hem dinçleştirici hem de çok faydalı bir bakımdır.
  Kış aylarında iyi bir nemlendirici kullanın. Yüksek koruma faktörlü, çinko oksit içeren SPF30 koruyucu krem kullanın. Dudaklarınızı a unutmamak gerek. Kışın çatlamış dudaklar bayanların en büyük sorunudur. Yoğun nem veren, vitamin E içeren koruyucu dudak balmi kullanın.

  Bir bardak limonlu sıcak su için. Bu çinlilerin vücudunuza enerji vermesi için kullandığı bitisel bir metotdur. Karaciğer ve safra kesesi de dahil tüm sisteminizi detokslar. Bu da vücudunuzun kötü bir cilde neden olan toksinlerden arındırmak için çok daha çabuk kanı temizleyeceğini gösterir.

  Güzel bir uykunun faydası hiçbir şeye değişilmez. Eğer yeteri kadar uyuyamazsanız oksijen seviyeniz düşer, bu da hücrelerinizin çabucak yenilenemeyeceğini gösterir. Bu da yaşlanmaya neden olur. Mutlaka 7-8 saat uyumaya çalışın ve sınırsız faydasından yararlanın.

  alıntı