Kış Mevsiminde Cilt Bakımı

'Kişisel Bakım' forumunda ayşin tarafından 19 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. Kış Mevsiminde Cilt Bakımı
  Soğuk hava şartları cildimizde olumsuz etkilere neden olabilir. Dudak çatlaması, cilt kuruluğu, burun çevresinde kızarıklık gibi cilt sorunları için önerilerimize göz atın! Kış mevsimine özel cilt bakım tüyoları;

  Cilt Bakımı
  Hava değişimlerinin ilk olumsuz etkisi dudaklarınızda görünebilir. Çatlayan dudaklarınızı iyileştirmek için diş fırçasıyla nazikçe fırçalayın. Dudaklarınıza ince bir tabaka vazelin sürün. Üzerine dudak kremi uygulayın.

  Dudak etrafında küçük çatlaklar oluşursa dudak parlatıcısı sürmekten bir süre uzak durmanız gerekir. Dudaklarınıza canlılık vermesi için vazelin kullanabilirsiniz. Bu sayede soğuk havanın dudaklarınızda çatlaklar oluşturmasını engellemiş olursunuz.

  Cildiniz kuruduğunda solgun görünebilirsiniz. Yüzünüzü canlandırmak için temiz bir sprey şişesine soğuk su doldurun. Soğuk suyu yüzünüze püskürtün. Bir dakika bekleyin ve cilt tipinize uygun nemlendirici kremi sürün.

  Kuru ciltler; soğuk havadan daha fazla etkilenir ve nemlendirmeye ihtiyacı vardır. Sıcak bir banyo yaptıktan sonra yüzünüz hafif nemli kalacak şekilde kurulayın. Nemlendirici kremi masaj yaparak yüz ve boyun bölgenize sürün. Bu sayede nemlendirici krem cilt tarafından daha kolay emilecektir.

  Aşırı cilt kurumalarında ince deri pul pul dökülebilir. Cildinizi yumuşatmak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırmak için bir avuç yulaf ezmesini temiz bir bezin içine koyup sarın. Bezi sıcak suyun altında birkaç dakika tutun. Yüzünüzde kuruyan bölgelere birkaç dakika nazik hareketlerle masaj yaparak sürün.

  Sıcak havadan soğuk havaya geçtiğinizde burnunuz kızarabilir ki bu durumu birçok kadın yaşar. Bu görüntüden kurtulmak için dışarı çıkmadan önce burun deliklerinizin etrafına vazelin sürün. Vazelin; cildinizin kurumasını ve kızarmasını önler.

  Yüzünüzü canlandırmak için temiz bir havluyu ılık suyla ıslatın. Birkaç damla suyu damlatın. Havluyu yüzünüzde birkaç tutup kaldırın. Biraz bekleyip aynı işlemi tekrar yapın
   
Yükleniyor...