Kış aylarında gidilecek güzel yerler

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 8 Kasım 2012 tarihinde açılan konu


 1. Kış aylarında gezilecek, tatil yapılacak güzel yerler hakkında bilgi istiyorum.

  Cevap: Kış aylarında gidilecek güzel yerler

  ABANT MİLLİ PARKI

  Bolu'nun 34 km. güney batısında yer alan Abant, denizden 1328 metre yükseklikte bir tatlısu gölü.


  ELEŞKİRT-GÜNEYKAYA

  Ağrı Eleşkirt Güneykaya kayak merkezi E-3 D-100 Karayolu üzerinde Ağrı' dan Erzurum İstikametinde Eleşkirt İlçesini geçince 6.Km de olup Ağrı Eleşkirt Güneykaya kayak merkezinde bir Otel, iki Günübirlik Tesis, Bir Kayak Kulübü, 1600 Metrelik bir Telesiyej, Çocuk Oyun Parkı, Yürüyüş Parkuru, Açık Oto Parkları bulunmaktadır.


  BOZDAĞ
  Bozdağ Kayak Merkezi, İzmir ili, Ödemiş ilçesi, Bozdağı Köyü sınırları içinde Bozdağı 'nda kurulmuştur. Bozdağ, hem bir kasabanın hem de dağın ve kayak merkezinin adıdır. Kasabadan çıkıp dağın zirvesine doğru kıvrılarak ilerleyen yol Bozdağ Kayak Merkezine çıkmaktadır.


  ELMADAĞ
  Elmadağ kayak merkezinin Ankara şehir merkezine uzaklığı 18 km.Merkezde 548 metre uzunluğunda 720 kişilik bir adet teleski bulunuyor ve ulaşım üniversite araçları ve özel imkanlarla sağlanabiliyor.


  ERCİYES
  Erciyes Kayak merkezi, orta Anadolu'nun en yüksek doruğu olan Erciyes Dağı üzerine kurulmuştur.Dağın yüksekliği 3916 metredir. Dağ yılın her mevsiminde kalıcı karlarla örtülüdür.

  KARTEPE
  Kartepe kayak merkezi 1650 mt. Yükseklikte Kartepe dağı üzerine kurulmuştur Kartepe kayak merkezi Maşukiye'ye 15 km. , İzmit'e 25 km olup İstanbul'a 1 saat 15 dakika ve Bursa'ya 2 saat uzaklıktadır.


  SİVRİCE-HAZARBABA
  2347 metre zirvesi bulunan Hazarbaba Dağı'nda normal kış koşullarında kar kalınlığı 2- 3 metre civarında. Merkezde kayak sezonu aralık ayında başlıyor ve mart ayına kadar devam ediyor. Kayak pistinde amatör ve profesyonel kayakçılara rahat kayma imkanı var.


  ILGAZ
  2850 metre yükseliğindeki Ilgaz sıra dağları üzerine kurulu olan merkezi kış turizminin yanı sıra sahip olduğu doğal güzellikleri ile dört mevsim turizme elverişlidir.


  KARTALKAYA
  Türkiye'nin en gözde kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya kayak ve snowboard merkezi Batı Karadeniz bölgesinde, Bolu ilinin güneydoğusunda, Köroğlu dağları üzerinde yer almaktadır. Kartalkaya Kayak Merkezi Alp disiplini kayak ve Tur kayağı için çok uygun koşullara sahiptir.


  PALANDÖKEN

  Palandöken Kayak Merkezi Erzurum'un güneyinde yer alır ve doğu-batı yönünde uzanır ve zirve yüksekliği 3185 metredir. Erzurum Türkiye'nin en yüksek ve soğuk illerinden biridir. Kış aylarında 4-5 ay boyunca karla örtülüdür. Palandöken kayak merkezinde normal kış koşullarında kar yüksekliği 2-3 metreyi bulmaktadır.

  Alp Paşa Hotel – Kaleiçi / Antalya
  1995 yılında, kısmen yenilenmiş ve ağırlık olarak da restore edilmiş Kaleiçindeki otantik tarihi binalar içinde dikkatimizi çeken, bütün tarihi ve mistik özellikleri ile yeniden restore edilmiş 300 yıllık 4 konağın dekore edilmesiyle oluşmuş olan Alppaşa Hotel. Modern bir otelde olması gereken her konfora sahip.

  Akvaryum Bozcaada Otel ise ada, üzüm ve şarap kültürünün mimari tasarım ve dekorasyon ile birleşip sunulduğu güzel örneklerden biri. Bu otel pek çok açıdan türünde tek olabilecek bir eşsizlikte birkaç günlük kaçamak isteyenler için birebir. Yerel Rum mobilyaları ile döşenmiş odalarındaki farklı ortam bir çok farklı ve özel aktiviteyi içinde barındıran bir dünya.