Kelime-i Şehadet ve Anlamı

'Dini Bilgiler' forumunda YAREN tarafından 3 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

1. Kelime-i Şehadet Okunuşu

Eşhedu en lâ ilâhe illellâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resûlü.

Kelime-i Şehadet Anlamı
    Ben şahitlik ederim ki Allah'tan başka İlah yoktur. Yine şahitlik ederim ki Hazreti Muhammed (s.a.s.) Allah'ın kulu ve Peygamberidir.

Kelime-i Tevhid ve Anlamı

2. Kelime-i Şehadetin okunuşu

"Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdûhü ve resûlü"

Türkçe Anlamı

"Şahitlik ederim ki, Allah'tan başka hiçbir İlâh yoktur, ve yine şahitlik ederim ki Muhammed, O'nun kulu ve elçisidir. "Arapça'da la ve illa kelimelerinin kullanım şekline göre, ilk bölüm "Hiçbir İlah yoktur, sadece Allah vardır." şeklinde de tanımlanmaktadır.

3. çokkkk güzel çooook işime yaradı süper bir site tüm konularımı buradan araştıyorum ve araştırmayada devam edeceğim teşekkürler forumdaş:)

4. Kelime-i Şehadet Okunuşu
    Eşhedu en lâ ilâhe illellâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resûlü.

Kelime-i Şehadet Anlamı
    “Ben şahitlik ederim ki Allahtan başka İlah yoktur. Yine şahitlik ederim ki Hazreti Muhammed (s.a.s.) Allahın kulu ve Peygamberidir.

5. Ben imamhatibe gidiyorum hoca bu odevi bize 5 kere yazin diye verdi hem anlamini hem kendini sizin sayenizde odevim hizlica bitti buraya giren herkes iyi yorum yazmaya calissin ve gercekten allah sizden razi olsun....

6. Yani okadar işime yarar bişey ki yani allah sizden razı olsun. Yani din sınavından 100 alırsam bakmayacağım rezil olucam diye bu siteyi tüm okula anlatıcam arkamdan sövsünler isterlerse ama 100 alırsam işte. Sizde allah için dua edin ya

Yükleniyor...