Keith Haring kimdir tanıyalım

'Biyografi' forumunda Blizzard tarafından 4 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. keith haring Kimdir


  keith kimdir eserleri

  4 Mayıs 1958 yılında Pennsylvania'da dört kardeşin en büyüğü olarak doğmuştur. Keith Haring çizimler ve çizgi filmler yapan bir babanın oğludur. Keith Haring bugün doğum günü..Keith Haring kendisi de kitaplar okuyarak ve sergilere giderek yeteneğini, genç yaştan itibaren yaptığı çizimlerle geliştirmiştir. Keith Haring modern sanatla ilgilenmiş ve liseden sonra animatör bir babadan bekleneceği üzere ailesinden tam destek alarak Pittsburgh'daki Ivy Profesyonel Sanat Okulu'na gitmiş.
  Ancak burada, grafiker olmak istemediğine karar vermiş; çizimi meslek olarak değil, insanların duygularına seslenen bir araç olarak kullanmak istiyormuş. 1976 yılında ülkeyi otostop yaparak dolaşmış ve diğer sanat programlarını incelemiş. Bir yıl sonra Pittsburgh'a dönmüş ve Pittsburgh Arts and Crafts Center'da ilk önemli şovunu gerçekleştirmiş.
  [​IMG]
  Keith Haring 1986 yılında Soho'da kendi dükkanını açmış ve orada üzerinde kendi çizimleri olan tişörtler, şapkalar, minik heykeller satmaya başlamış. Böylelikle sadece koleksiyoncuların değil, isteyen herkesin eserlerine sahip olmasını amaçlamış, özellikle de çocukların.

  AIDS ile savaşı aktif olarak desteklemesine rağmen, Keith Haring 1990 yılında bu hastalık nedeniyle öldü. Çizimleriyse giderek daha da çok seviliyor..
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Keith Haring kimdir
 1. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  990
 2. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,121
 3. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  522
 4. Belinay
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  626