Kedi ile ilgili bilgiler ve Kedi Resimleri

'Resimli Konular' forumunda Merve tarafından 2 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. kediler evcilleştikten sonra beyinleri yüzde 30 küçülmüş.bugünkü kedilerin beyni atası afrika vahşi kedilerine oranla 4 te bir küçüktür.

  kediler terlemez ama sıcaklığı azaltmak için yalanırlar.
  kediler sıcak bir arabada bırakılırsa köpekler kadar dayanıklı olmaz ölürler.

  kedilerin omuzları sadece kas ile vücutlarına bağlıdır bizimki gibi köprücük kemikleri yoktur.
  kediler 7 haftalıktan evvel eve alışırsa insanların güvenilir olduğuna inanırlar.

  kedi gözü retinası mavi ve yeşil renge duyarlı kırmıza duyarlı değildir.

  kedilerin zifiri karanlıkta gördüğü yanlış bir teoridir onlarda zifiri karanlıkta göremezler ancak şafak vakti ve alaca karanlıktan görebilirler çünkü göz bebekleri geniştir.

  kedilerin burnunda insanlarınkinin 2 katı duyarlı koku hücresi vardır.kediler ekşi tuzlu acı tatları alır tatlı tadı alamazlar.kedilerinize tatlı ve çok tuzlu yiyecekler vermeyin.

  5 kiloluk bir kedinin yaklaşık 330 ml kanı vardır.kanın çoğu sarı soluk renkli plazmadır.kedilerin 3 kan gurubu vardır a-b-ab çoğunluğu a grubudur.

  bir kedi günde ortalama 60 ml idrar üretir.

  kedilerin hamileliği 63 gün sürer.ırsi bağışıklığı arttırmak için kedileriniz asla hamilyken aşılatmayın.evde hamile kedi varken diğer kedileri aşılatmayın.çünkü hamile kedinin fetuslarını etkileyebilir.

  bağışıklık sistemi gerektiğinde çalışır çalışmazsa zamansız çalışırsa astım,allerji,yada bir organa zarar vermeye başlar ve otoimmun rahatsızlık oluşur.

  kısırlaştırılmış erkek kediler daha ilgi ister ve daha temiz olurlar ve diğer kedilere daha dostça davranırlar.

  yavru kedilerin 10-12 haftalığa kadar meme emmesi lazımdır.bu kadar küçük bir yavruyu annesinden ayırıp sahiplenmeyin.

  kediler ortalama günde 16 saat uyurlar.

  yapılan bir araştırmaya göre kedi sahiplerinin diğer insanlara göre kalp hastalıklarında daha az risk taşığı bulunmuştur.

  kedilere ip ,lastik gibi yutabilcekleri şeyler sakın vermeyin çünkü bunları çiğneme ve yutma alışkanlıkları vardır bağırsakları tıkanır ve ölürler.
  kedi resimleri.jpg kedi resimleri2.jpg kedi resimleri3.jpg
  kedi resimleri4.jpg kedi resimleri5.jpg kedi resimleri6.jpg kedi resimleri7.jpg kedi resimleri8.jpg kedi resimleri9.jpg kedi resimleri10.jpg kedi resimleri11.jpg kedi resimleri12.jpg kedi resimleri13.jpg kedi resimleri14.jpg