Katar Emiri dizi hastası oldu

Katar Emiri dizi hastası oldu


Katar Emiri, ortağı olduğu atv’yi arayarak başrolünü Tuba Büyüküstün’ün oynadığı Kanal D’deki “Ihlamurlar Altında” dizisinin yayınlanan tüm bölümlerini istedi.

Sabah ve atv’nin ortağı Katar Emiri Şeyh El Thani, Kanal D’de geçen yıl yayınlanan Ihlamurlar Altında dizisinin fanatik bir izleyicisi çıktı.


Şeyh, ortağı olduğu atv yöneticilerini arayarak, şu sıralar ilk bölümleri Katar’da yayınlanan dizinin Türkiye’de yayınlanmış bölümlerinin tamamının CD’ye aktarılıp kendisine gönderilmesini istedi. Bunun üzerine seferber olan atv yetkilileri, dizinin yayınlanan tüm bölümlerini internetteki dosya paylaşım sitelerinden indirerek Katar’a gönderdi. Geçen yıl Türkiye’de reyting rekorları kıran dizi, Arap ülkelerinde de birinci sırada yer alıyor. Arap erkeklerinin “olağanüstü bir güzellik” diye bahsettiği dizinin başrol oyuncusu Tuba Büyüküstün’e ilgi her geçen gün artıyor. Öyle ki Katar Emiri Halife El Thani ve eşi de, Tuba Büyüküstün hayranı çıktı.


Bu hayranlığın Katar Emiri’nin eşi Sheikha’nın saç şeklini bile değiştirmesine neden olduğunu öğrendim. Saçlarını Tuba Büyüküstün gibi kestiren Sheikha, makyaj tarzını da onun gibi yapıyormuş.Diziyi Katar’da yayınlayan özel TV kanalı MBC1’in Türkiye temsilcisi Daniel Abdülfattah, birçok Arap prensesinin de böyle talepleri olduğunu söyledi. Abdülfattah, “14 Haziran günü bir Arap Prensesi çocuklarının okul tatili nedeniyle Disney’e gideceğini ve o yüzden Ihlamurlar Altında’nın tüm bölümlerini paket halinde hazırlamamı istedi. ‘Evet’ deseydim prenses özel uçağını Atatürk Havalimanı’na indirip CD’leri benden aldıracaktı. Bunu teknik açıdan yapamayacağımızı söyleyip kibarca geri çevirdik. Katar Emiri’nin eşinin de Tuba Büyüküstün hayranı olduğunu biliyorum. Hatta Sarkozy’nin davetinde Carla Bruni’ye saçlarını Ihlamurlar Dizisi’ndeki Lemis yani Tuba Büyüküstün gibi kestirdiğini söylemiş. Bu, Fransız basınında bile bu şekilde haber oldu” dedi.Reyting 1’incisi

Türkiye’de geçen yıl toplam 80 bölüm yayınlanan dizi, Arap ülkelerinde perşembe ve cuma günleri hariç hafta içi her gün yayınlanıyor. Dizinin final bölümüne 12 bölüm kaldı. MBC1’de yayınlanan Ihlamurlar Altında hem yabancı hem Arap dizileri arasında 1’inci sırada. Büyüküstün’ün dizideki adı Lemis.

 
Üst