Karşınızda iOS 7

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Karşınızda iOS 7

  [​IMG]
  Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 7’yi sadece uzmanlar görüp yazılım geliştiriciler kullanabilsede bu yılın sonunda yapılacak güncelleme ile iphone 4 ve üstü modeller ile ipad mini, ipad 2 ve üzeri modeller iOS7 ile tanışacak.

  iOS 7’de sunulan ve aletlerin çalınmasını önlemeye yönelik activation lock özelliği ile cihaz sahibi kaybettiği yada çaldırdığı cihazın içindeki verileri daha sonra yeniden aktive edebilme imkanı bulacak.

  iTunes’e entegre olarak çalışacak iradio uygulaması tamamen ücretsiz. Ücretsiz olması büyük bir incelikken üstüne üstlük bir reklamsız olan iradio mac’lerde ve apple Tv’de kullanıma sunuluyor.

  Bir yenilikte Siri için geçerli. Bundan önceki uygulamada kadın sesi kullanılırken artık birde erkek sesi eklenmiş durumda. Araba üreticileri ile anlaşma aşamasında olan Apple siriyi doğrudan otomobilin camına yansıtıp sürücü tarafından yönlendirilebilecek.

  Airdrop özelliği ile kullanımı sade ve kablosuz ağ üzerinde dosya paylaşımını kolaylaştırıyor. Kamera uygulaması, fotoğraf paylaşım ağı instagramla entegre durumda.