Karizmatik Nasıl Olunur

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 17 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


 1. Nasıl Karizmatik Olunur  Karizmatik olmak için kendini fazla zorlamanıza gerek yok bence bırakın kendiniz olmayı deneyin daha kazirmatik olacağınızdan emin olabilirsiniz.
  Aşağıdaki sıraladığımız maddeleri uygulamayı deneyin eğer bu maddeleri uygularsanız karizmatik olmama ihtimaliniz yok denecek kadar az ancak ufacık bir hata bile karizmanızı yerle bir ediyorsa kendinizi zorlamayın belkide karizmatik değil sempatik bir insan olmanız sizin için daha iyidir.

  Karizmatik insanların en önemli özellikleri girdikleri her ortamda rahat olmaları olduğunu biliyormuydunuz?Karizmatik insanlar kendinize güvenmeyi öğrenmeli, kendinize güvenebileceğiniz yetiler geliştirmelisiniz.Olumsuz durumlar karşısında soğukkanlılığınızı koruyun.Kötüler karizmatik olamaz, iyi bir insan olun. Duygularınızı ifade edin. Saçlar önemlidir. Abartılı kozmetik kullanımından kaçının. Saçınızın her zaman düzgün olmasına dikkat edin. Uykudan uyandığınız gibi dışarıya çıkmayın.Ancak abartılı ifadelerden kaçının. İmalardan kaçının, açık sözlü olun. İnsanları gözlemleyin ve onları tanıyın.

  Aynalardan korkmayın ama aynada kendinize aşık olacak kadar narsist olmayın. Her lafa girmeyin, her konu hakkında yorum yapmayın. Karizmatik insanlar gaf yapmaz. Düşünerek konuştukları için bu türden zor durumlardan kolaylıkla korunurlar her cümlenizi söylemeden önce tartın. Sıcak ve sempatik tavırlarla insanlara yaklaşın.

  Dış görünüşünüze özellikle duruşunuza dikkat edin. Sırtınızın ve boynunuzun her zaman dik durmasına özen gösterin.Girdiğiniz ortamlarda rahat olun.Yeni tanıştığınız insanlara karşı mahcup bir tavır sergilemeyin.Esprilere kahkahalarla gülerek değil tebessüm ederek tepki verin. Saçma sapan şakalar ve espriler yapmayın. Laubali hareketlerde bulunmayın.

  [IMGALT=https://www.forumdas.net/upl/uploads/nasil-karizmatik-olunur-57287.jpg]nasil-karizmatik-olunur-57287[/IMGALT]