Kardeşiyle evlendi

#1
İngiltere'de doğumdan sonra ayrılan ve farklı ailelere evlatlık verilen ikiz kardeşlerin tesadüfen evlenmesi, ülkede birçok yasanın da yasalarının sorgulanmasına neden oldu.

İngiltere'de, gerçek kimlikleri gizlenen kız ve erkek ikiz kardeşlerin tesadüfen evlenmesi ülkeyi birbirine kattı. Yüksek mahkeme tarafından evlilikleri geçersiz sayılan ikizlerin, birbirlerini nasıl bulabildikleri ve aşık oldukları ise gizemini koruyor. İkiz kardeşlerin, ayrıldıktan sonra diğer kardeşleri ile hiç görüştürülmedikleri, gerçek kimliklerinin de gizlenmiş olduğu öğrenildi.

Evlat Edinmeden Etkilenen Yetişkinler Kurumu'ndan Pam Hodgins, konu ile ilgili bir açıklama yaparak, insanların kendilerine en çok benzeyen kişilerden daha çok etkilendiklerini ve kimsenin kimseye, biyolojik ikizinden daha fazla benzeyemediğini söyledi.

Profesör Lord David Alton tarafından ortaya çıkarılan kardeş evliliği ile ilgili olarak Alton, "Kardeş oldukları asla söylenmemiş. İlerleyen yaşlarında birbirleri ile tanışmış ve kaçınılmaz duygular hissetmişler" dedi.

Kardeşlerin kan uyumu fark edilene kadar olayın anlaşılmadığına dikkat çekilirken, bu olayın ardından İngilizler, evlat edinme ve evlat edinilme ile ilgili kuralları tartışmaya başladı. Özellikle evlat edinilen kişilerin, ilk kimliklerini öğrenme ve aileleri ile ilgili bilgileri edinme hakları olduğu savunulmaya başlandı.

Lord Alton, evlatlık çocukların bu tür sorunlarla karşılaşma riskinin çok yüksek olduğuna değinerek, vekillerin bir an önce bu konudaki yasalarda düzenlemeye gitmesini istedi. Öte yandan, evlatlıkların biyolojik ailelerini öğrenmesi, evlatlık edinilen aile ile olan bağlarını zayıflatacağı düşünülerek eleştiriliyor. Lord Alton ise, Lordlar Kamarası'nda gündeme getirdiği konu ile ilgili olarak, ikiz kardeşlerin birbiriyle evlenmesi gibi durumların bir daha ortaya çıkmaması için, her çocuğun gerçek ailesini öğrenme hakkı olduğunda ısrar ediyor.
 
#3
Malesef bu tür olaylar yaşanabiliyor bu konu hakkında gerekli düzenlemeler yapılmalı
değişik ailelere verilen çocukların kardeşleri hakkındaki bilgi ve nerelerde oldukları bence aileye bildirilmeli
 
#4
Ya ben bu tür olayları hep türk flimlerinde olur biliyordum hani tam nikah kıyılırkenn durunnn siz kardeşsiniz derler ya:(

Ne kadar kötü bir şey yaaa bence o çocukların hiç bir suçu yokkk:(

Paylaşımın için teşekkürler Kader
 
Üst