Karadutun Faydaları

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 21 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu


 1. Karadut mevsiminin olduğu şu günlerde bol bol karadut varken bakalım ne gibi faydası varmış bizlere

  - Karadut şurubu veya karadutun yaprak ve kabuklarının kaynatılması ile elde edilen sıvı ağız ve boğaz antisepsisinde, diş eti iltihapları için çok etkilidir.

  -Karadut çok güçlü bir antioksidan içermektedir.Antioksidanlar da bağışıklık sistemini güçlendirir,Kalbi koruyan ve yaşlanmayı geciktiren etkileri vardır.

  -Karadut yorgunluk durumunda çok faydalı. Çünkü halsizliğe derman olurken, yorgunluğu da yok ediyor. Aynı zamanda uykusuzluğa da çare oluyor.

  -Karadut kan basıncını düşürüyor, sindirim sistemindeki rahatsızlıkları da yok ediyor. Mide salgısını artırdığı tespit edilmiştir.

  -Saçların ve özellikle de dişlerin güçlenmesi için mutlaka bol bol karadut tüketin. Saç ve diş dostu olarak biliniyor.

  DUT: Beyaz dut yaprakları idrar söktürür. Aç karnına yenen beyaz dut bağırsak kurtlarını düşürür. Mide ve bağırsakları rahatlatır. Kara dut ise ağız ve boğaz iltihaplarına iyi gelir.

  Dut dünyanın en ekolojik ürünlerinden biri olarak sayılıyor. Dut, kalsiyum, demir, B1, B2 ve C vitamini yönünden zengin.
    2. Cevap: Karadutun Faydaları

  Lezzetinden hariç birçok derde deva neredeyse.Özellikle antioksidan içerdiğine şahit olmuşumdur.Faydalı bilgiler için teşekkürler Dileğim.:f40:
   


Yükleniyor...