Kanser Tedavisinde Bitkisel Çözüm (Acı Çiğdem)

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 21 Eylül 2011 tarihinde açılan konu


 1. Kanser Tedavisinde Bitkisel Çözüm
  Güz Çiğdemi Kanser Tedavisi
  Bitkisel Kanser Tedavisi

  [​IMG]

  Kanser Tedavisinde Bitkisel Çözüm
  Bradford Üniversitesi'nde görevli araştırmacılar Güz çiğdemi ya da acı çiğdem olarak bilinen bitkinin kanserli hücreleri yok ettiklerini söylediler.

  Bradford Üniversitesi'nde görevli araştırmacılar, güz çiğdeminin henüz laboratuvar aşamasında fareler üzerindeki deneylerinden elde ettikleri sonuçları açıkladılar. Ekibin başkanı Profesör Lawrence Patterson, araştırmanın insanlara yönelik yeni bir ilacın geliştirilmesi potansiyeli taşıdığını söyleyerek, güz çiğdemi ekstresinin tümörler üzerinde ''akıllı bir bomba'' kadar etkin olduğunu belirtti.

  SADECE TÜMÖRÜ HEDEFLİYOR

  Araştırmacılar, fare deneylerinden görüldüğü kadarıyla, güz çiğdeminin sağlıklı hücreler üzerinde hiçbir yan etki bırakmadan sadece tümörü hedeflediğini söylüyor.

  Eski Mısır'dan kalan arşivlerde adı geçen güz çiğdemi tıp camiasının yüzyıllardır bildiği bir bitki.

  ÖNE ÇIKAN ÖZELLİĞİ ZEHİRLİ OLMASI

  Öne çıkan belli başlı özelliklerinden biri, zehirli olması.

  Bradford Ünversitesi'deki ekip, bitkinin toksik etkisini sadece kanserli hücrelere yöneltmeyi başardıklarını söylüyorlar.

  Deneme aşamasındaki ilaç, sadece tümörlerin saldığı bir kimyasalla karşılaşınca faal hale geliyor.

  Deney fareleri üzerinde yapılan araştırmada, beş ayrı tipte kanserden kaynaklanan katı tümörlerin yarısının tek bir dozda etkin şekilde iyileştiği görüldü.

  Araştırmacılar, bunun kesin bir çare olarak algılanamayacağını; fakat insanlar üzerinde iki yıl içinde klinik deneylere başlamayı umduklarını belirtiyorlar.
   


Yükleniyor...