Kahvaltının Önemi Nedir

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 30 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


  1. Kahvaltı günlük öğünlerimiz arasında yer alan en önemli öğündür.Uzmanlar Kahvaltı yapmadan güne başlanmamasını öneriyorlar. Yapılan bir araştırma sonucunda kahvaltıya özen göstermenin düzenli kahvaltı yapmanın kalp sağlığını etkilediği ve kalp sağlığı üzerinde olumlu etkileri olduğunu ortaya çıkardı.

    Genellikle önemsenmeyen yapsamda olur yapmasamda denen iş nediyle okul nedeniyle önemsenmeyen kahvaltı yapmamak vücudumuza büyük ölçüde yük binmesine nedne olmaktadır.Kahvaltı yapmayan insanların kahvaltı yaparak güne başlayan insanlara göre kalp hastalıklarına yakalanma riskleri çok daha fazla olduğu görüldü.Kahvaltı yapmayan kişilerin kahvaltı yapanlara oranla kalp krizi yada ölümcül kalp yetmezliği rahatsılıklarına yakalandıkları öğrenildi.

    Kahvaltıya büyük önem vermelisiniz uyandıkdan en geç bir saat içerisinde kahvaltınızı yapmalısınız.Uyandıktan sonra bir saat içerisinde kahvaltı yapmamak tansiyon yüksekliğine ayrıca şeker hastalıklarına diyabete neden oluyor.Bu rahatsızlıklar sonucunda kalp hastalıklarını beraberinde getirdiği anlaşıldı.Araştımaların sonucuna gör emutlaka kavlatı yapılması gerkeiyor güne kahvaltı yapmadan başlamamak gerekiyor siz siz olun kahvaltı öğününü atlamayın azda olsa mutlaka kahvaltı yapmaya özen gösterin.

    [IMGALT=https://www.forumdas.net/upl/uploads/kahvaltinin-onemi-53779.jpg]kahvaltinin-onemi-53779[/IMGALT]
     


Yükleniyor...