Kahraman Tazeoğlu şiirleri

'En Güzel Şiirler' forumunda Aysell tarafından 27 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. Kahraman Tazeoğlu sözleri
    Kahraman Tazeoğlu şiirleri

-Ben bile gıyaben tanıyorum kendimi. Bir araya gelmeyen, gelse de hiçbir şeyi gizleyemeyen iki yakam var sadece. Birinde sen olacaksın, diğerinde ben. Ama hiç bir araya gelemeyeceğiz. Bunu mu istersin? Her aşk kendini çözebildiği kadar eksiktir. Sen yeni aşkların adamı olmalısın. Benden sana sadece ayrılık şiiri çıkar..

İşin kolayına kaçmaktır birinin uğruna ölmek. Seviyorsan, onun için yaşamalısın. Uğruna kavgalara girmelisin. Ölümlere gidip gelmelisin. Yeter ki karşında uğruna ölünmeye değecek kadar büyük seveceğin biri olsun...

“Severken"biz", giderken"sen" ve "ben", kalırken iki "aşk yoksunu". "Aşk, iki kişiden birinin yokluğudur!" anlayışında mermer sertliği, deli aklı, sara nöbeti... Oysa varsan vardı aşk ve yoksan yoktu her şey. Ve her şey en çok sen yokken hiçbir şeydi...”

Eksiği fazla olan her aşk, yeterinden yoksun gelmiştir kapımıza. Hani sorulsa nasılsın diye; “eksiğim” diyecek kadar hüzünlüdür. Aslında hiç sahip olamadığımızın adı değildir eksiklik; bizden çalınıp götürülenlerin, bizde bıraktığı duruştur. Bu eksiklikle, gittiği her yeri eksiltir aşk.

2. Cevap: Kahraman Tazeoğlu şiirleri

Birbirini yaralayarak yola devam edenler, birbirlerinin yaralarını sararak mola verirler hayata. Sonra geçmişteki olumsuzlukları unutarak! Devam ederler aynı yola… ve ikisi de bilmez; sargı bezlerinin altından gizlice sızan kanın, bir gün damarlarını bomboş bırakacağını…

.../Durmadan bağırıyorsun “seni aldattım, seni aldattım, seni aldattım…” sonra titremeye başlıyorsun. Ceketimi çıkarıp sarıyorum seni yine. Bak şu anda da hala aynı ceket var üzerimde. Akşamları serin oluyor bu Kasaba. Ben hep bu ceketle çıkıyorum çarşılara… ben hep bu ceketle… ben hep… ben…

tarih gücü bir soykırım peydahladım ölümden
    masal sokuğu bir irin yuvası bu vals
    benimle bir dans susar mısınız
    benimle ölür müsünüz ayaküstü
    uyurdüzer gördüm insanları
    sayıklama odalarında randevu defterinde buluştuk
    sakalımda yanılgı durdunuz biraz
    yalnızlığım kalabalık geçti
    taksim
    ya da
    hicaz

"BENi SUSARKEN BÖLME"adlı kitabından.

3. Cevap: Kahraman Tazeoğlu şiirleri

gelseydin eğer kendimi bile kovardım yanımdan
    gelmedin
    yine kendimsiz kaldım ardından
    dünyanın bütün dillerinde sustum
    ve bir şair bıraktın geride
    ekmeğini aşktan çıkaran!

Duam olup kalacaksın. Sevdikçe çoğalacaksın yokluğunla içimde. Kızma bana sitemkar yazıyorum diye... Küskünlüğüm inan sana değil. Söz dinletemiyorum duygularıma, yüreğime. Saatler seni sen geçmiyor. Selamını getirmiyor rüzgarın nefesi. Yollar yolumu sana bağlamıyor. Sen bırakma beni. Şimdi sen bana beni ne kadar çok sevdiğini anlat. Gerçek-yalan farketmez. Giderken bunu duymak yaşatır beni ancak. Son iyiliğin olsun bana. Ya da sus ve git benden; ardına bakmadan..

..
    "Ayrılığı seçtin mi her şeyi götüreceksin yanında. Geriye hiçbir şey kalmayacak. Söylenmemiş sözler kalmamalı bıraktığın yerde.. Ki ben en çok onları duydum...
    Gittin mi adamakıllı gideceksin. Hiçbir özlem kalmamalı dönüşleri emziren... Demem o ki, döneceksin gibi gitmeyeceksin. Büyük git gideceksen, uçsuz bucaksız, dursuz duraksız git... Telefonun numaraları sesime düşmemeli, yolların yoluma değmemeli... Hiçbir anıya, hiçbir dizeye, hiçbir şarkıya yenilmemeli ayrılık. Şiirler okununca unutulmalı, hasret dokununca uyutulmalı... Gece inmişken ayak parmaklarına kadar yahut gün doğarken, yatağının diğer yastığındaki boşluk tecavüz ederken gözlerine, ne bileyim tek başına yiyeceğin sofrana iki kişilik servis açtığında susacaksın, duracaksın... Gitmenin hakkını vereceksin... Ayrılık gurur duymalı seninle. Gidersen, sözün ayaklarına geçiyorsa, ayakların yakınımdan geçmeyecek... Ayrılığı seçtin mi büyük olacak ayrılık!
    Ayrılığı seçtin mi?.."

Kahraman Tazeoğlu - ARAZ

4. Cevap: Kahraman Tazeoğlu şiirleri

gerçekten çok güzeller

Yükleniyor...