Kadınlar özür dilenmezse kalp krizi geçiriyor

'Kadınlar Kulübü' forumunda Ezlem tarafından 18 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Kadınlar özür dilenmezse kalp krizi geçiriyor

  Kadınlarda kalp krizi riskinin, hak edildiği halde özür dilenmemesi durumunda arttığı bildirildi.

  İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberinde, yapılan bir araştırmada, kaba ya da kırıcı bir harekete maruz kaldıktan sonra özür bekleyen kadınların tansiyonlarında, kalp krizi veya inme olasılığını artırabilecek şekilde artış gözlendiği belirtildi.Araştırma, zamanında bekledikleri özrü duyan kadınların daha çabuk sakinleştiklerini, tansiyonlarının yüzde 20 oranında daha hızlı normale döndüğünü gösterdi.
  ABD’de Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görevli bilim adamlarının yaptıkları araştırma çerçevesinde, 29 erkek ve 59 kadının küçük tansiyonları ölçüldü.

  Araştırma kapsamında, erkek ve kadın katılımcılardan her birinden bir matematik testini 5 dakika içinde bitirmeleri istendi ve test sırasında üç kez bölünen katılımcılara öfkeli bir biçimde çabuk olmaları söylendi.

  Testin sonunda, “yeterince iyi olmadıklarının aşikar olduğu” söylenirken, bundan 2 dakika sonra araştırmacılar, kadın ve erkeklerin yarısından özür diledi. Özür dilenen kadınların erkeklerden daha çabuk sakinleştiği görülürken, erkeklerin tansiyonlarının özürden sonra normale dönmesinin kadınlardan yüzde 20 oranında daha uzun sürdüğü görüldü.

  Küçük tansiyonun yüksek seviyede seyretmesinin kalp krizi ve inme olasılığını artırabileceği biliniyor.
    2. Cevap: Kadınlar özür dilenmezse kalp krizi geçiriyor

  Ben bu araştırmaya dahil değilim. :f40: Şimdilik kalbim tıkır tıkır işliyor :) Özür falan da yok :f196:
    3. Cevap: Kadınlar özür dilenmezse kalp krizi geçiriyor

  Özür dilemek erdemliktir. Ama herkes kendi seçer erdemini. Ama özür dilenmedi diyede Allah göstermesin kriz geçirmeye hiç niyetli değilim. Sinirlerimi kontrol altında tutabilirim.:f103:
   


Yükleniyor...