Java Nedir

'Etüt Merkezi' forumunda YAREN tarafından 21 Eylül 2010 tarihinde açılan konu


 1. java,java ne demektir, java hakkında bilgiler, java neden gerekli, java indir, java yükle
  [​IMG]

  Java yazılımı online oyun oynamayı, dünyanın her yerinde insanlarla sohbet etmeyi, konut kredinizin faizini hesaplamanızı, resimleri üç boyutlu olarak görüntülemenizi ve daha pek çok şey yapmanızı sağlar.
  Ayrıca şirketlerin bilgi işlem sistemlerinin temeli olan intranet uygulamalarının ve diğer e-iş çözümlerinin de ayrılmaz bir parçasıdır.

  Java, ilk olarak Sun Microsystems tarafından 1995′te piyasaya sunulan bir programlama dili ve bilgi işlem platformudur. Yardımcı programlar, oyunlar ve ticari uygulamalar gibi son teknoloji ürünü pek çok program bu teknolojiyi temel alır. Java, dünya çapında 850 milyon bilgisayarda ve cep telefonları ile televizyonlar gibi milyarlarca aygıtta çalışmaktadır.

  Java yazılımı niye gerekir?

  Pek çok uygulama ve web sitesi, sisteminizde Java yüklü değilse çalışmaz. Üstelik bu tür uygulamaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Java hızlı, güvenli ve güvenilir bir teknolojidir. Bugün Java teknolojisini dizüstü bilgisayarlardan veri merkezlerine, oyun konsollarından bilimsel amaçlı süper bilgisayarlara, cep telefonlarından Internete kadar her yerde bulabilirsiniz!

  Javayı indirmek ücretsiz mi?

  Evet, Java yazılımını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. En son sürümü java.com sitesinde bulabilirsiniz.

  Neden en son Java sürümüne geçmeliyim?

  En son Java sürümü, bilgisayarınızda çalıştırdığınız Java uygulamalarının başarım, kararlılık ve güvenilirlik özelliklerini artırmaya yönelik önemli yenilikleri içerir. Bu ücretsiz güncelleştirmeyi yüklediğinizde, Java uygulamalarınızın güvenli ve verimli biçimde çalışacağından emin olabilirsiniz.
   


Yükleniyor...