İşyerinde Giyilmemesi Gereken 6 Kıyafet!

'Moda Rehberi' forumunda zamaneanne tarafından 22 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. İşyerinde Giyilmesi Gereken Kıyafetler


  Sıcaklar arttıkça kadınlar giysilerini sınırlara çekiyor. Mutlaka her işyerinin kıyafet yönetmeliği vardır ancak “Bir eteğin iş için çok kısa olup olmadığını nasıl anlarım? Nerede nasıl giyinmem gerekir?sorularına karşın size işyerinde giyilmemesi gereken kıyafetlerin listesini hazırladık.

  Gece ayakkabısı
  "Biz her zaman bir gece kulübüne giydiğiniz kıyafetleri asla işyerine giymemenizi tavsiye ederiz. Aşırı platformlar da iş için fazla kalabilir. Klasik şekilli mütevazı bir topuk ile hem yürümek daha kolaydır hem de ofis için daha uygundur.

  Buruşuk veya lekeli giysiler
  "Her çalışan kadının gibi sizde çok göz önündesinizdir. Ne kadar geç kalmış olursanız olun, bir dakikanızı ayırın ve kırışıklık ve lekeler için giysiler kontrol ettiğinizden emin olun.

  Aşırı makyaj veya parfüm
  Ofis, en son güzellik trendlerini denemek için doğru yer değildir. Parlak makyajlar yerine daha doğal şeffaf parlak tonları kullanabilirsiniz.

  Ucuz ojeler
  Eğer hafta sonu maniküre gidemediyseniz kalıcı bir oje alarak bunu tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Oje kullanırken kolay çıkanlarından sakınarak çıkmış ojeli ellerle ofiste dolaşmayınız.

  Kısa etekler
  "Eteğin uzunluğu için en iyi test kollarınızı yandan aşağı gererek etek uzunluğunun en az parmaklarınızın hizasında olması önemlidir. Bu etek uzunluğunun ölçümünde ideal yoldur.

  Bedene uygun olmayan takım elbise
  Ne kadar pahalı olursa olsun bedeninize düzgün oturmayan takım elbiseyi asla giymemelisiniz. Uygun bir takım elbise alırken çıkıntılarınızla uyumlu olduğundan ve bunları kapatabildiğinden emin olun. Doğru alışveriş doğru pantolon boyu ve etek boyunu seçmek demektir.