İsrail Türkiye'yi Düşman İlan Etti

'Haberler' forumunda By RiZeLi tarafından 20 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Türkiye İsrailin Düşmanıdır.  İsrail’in Turizm Bakanı Stas Misezhnikov sert cevap verdi: “Erdoğan İsrail’in düşmanıdır”

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’nin İsrail halkıyla değil, İsrail hükümetinin politikalarıyla sorun yaşadığı yönündeki sözlerine İsrail’in Turizm Bakanı Stas Misezhnikov sert cevap verdi: “Erdoğan İsrail’in düşmanıdır”

  Başbakan Tayyip Erdoğan’ın İsrail ile ilişkilerde yaşanan krize ilişkin sözlerine bu kez de İsrail TurizmBakanı’ndan cevap geldi. İsrail TurizmBakanı Stas Misezhnikov Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirdi. Gazze’ye yardım gemilerine yönelik baskının ardından İsraillilerden Türkiye’ye gitmemelerini isteyen Misezhnikov, “Türk halkı düşman değil ama Erdoğan İsrail’in düşmanıdır” dedi. Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkileri değerlendirirken “Bu sağlıklı bir durumdeğil ve o (Başbakan Erdoğan) görevinden ayrılmadan ilişkilerin düzelmesi için iyimser olmaya gerek yok” dedi. İsrailli Bakan, “Erdoğan Türk halkının temsilcisi gibi konuşuyor ancak Türkiye destek noktasında bölünmüş durumda” ifadesini kullandı.

  BAN’DAN ÇAĞRI

  Bu arada BirleşmişMilletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon dün yaptığı açıklamada İsrail’in, MaviMarmara gemisinde yaşanan katliamiçin uluslararası soruşturma başlatması gerektiğini kaydetti.

  İSRAİL ASKERLERİNE HIRSIZLIK SUÇLAMASI


  Mavi Marmara Gemisi’nde dokuz kişiyi katleden İsrailli askerler kredi kartı hırsızlığıyla suçlanıyor. İngiliz The Guardian Gazetesi’nin haberine göre, askerler yardım gönüllülerine ait kredi kartlarıyla iPod uygulamaları satın almış, el konulan cep telefonlarıyla da görüşmeler yapılmış. İngiltere vatandaşı 23 yaşındaki Ebrahim Musaji kredi kartının İsrailli askerler tarafından kullanıldığını bankadan aldığı ekstreyle ispatlayabileceğini ifade etti. ABD’li eylemci Kathy Sheetz de kredi kartından 1000 dolarlık alışveriş yapıldığını söyledi.
   


Yükleniyor...