İspanyol Basının'dan Bursaspor'a Övgü!

'Spor Gündemi' forumunda Jeeny tarafından 19 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. Türkiye'nin en iyi taraftar grubu medya'nın şişirmesiyle Çarşı'dır diyenlerin sonuna kadar izlemesini tavsiye ederim :f63:
  İspanyol spor gazetesi Marca, Süper Lig'de 25. haftanın sonunda en yakın rakibi Galatasaray'ın 2 puan önünde lider olan Bursaspor'a övgüler yağdırdı.

  "Bursaspor Türkiyede devrim yapıyor" başlığı altında verilen haberde, "25. haftanın sonunda Timsahlar ormanın kralı oldular ve şimdiden Rijkaardın Aslanlarının 2, Kartal Beşiktaşın 4, Dani Güizanın Kanaryalarının 6 puan önünde. Bursaspor, 3 büyükler olan Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaşın egemenliğine son vermeyi düşlüyor" denildi.

  Bursasporun, 3 büyüklere nazaran çok daha az bir bütçesi olduğuna dikkat çeken Marca gazetesi, Anadolu kulübünün başarısında en büyük paylardan birinin 40 yaşındaki teknik dirketör Ertuğrul Sağlama ait olduğunu vurguladı.

  Bu arada Bursasporun Arjantinli golcüsü Pablo Martin Batalla, İspanyol gazetesine verdiği demeçte, "Sezon başında en büyük hedefimiz Şampiyonlar Ligine kalmaktı. Başlarda, içimizden herhangi biri sezonu ikinci veya üçüncü bitireceğimiz üzerine imza atardı ama şimdi sadece şampiyonluğu kazanmayı ve tarih yazmayı düşünüyoruz. Bursa şehri şu anda bir rüyayı yaşıyor. Alçakgönüllü bir takımız ama umarım lig şampiyonluğunu kazanıp gelecek yıl Şampiyonlar Liginde oynayabiliriz" dedi.

  Batalla, her yerde hücuma yönelik bir futbol oynadıklarını ve gerek sahalarında gerekse deplasmanda en fazla puan kazanan takım olduklarını belirterek, Fenerbahçe karşısında 2-0dan sonra gelen 3-2lik galibiyete Türk gazetecilerin bile inanamadığını ifade etti.

  Deportivo Caliden Bursaspora ilk geldiğinde uyum sorunu yaşadığını, ancak şu andaki pozisyonunda kendini çok rahat ve özgür hissettiğini anlatan Batalla, Devamlılık olunca gollerin gelmesi fazla zaman almadı şeklinde konuştu.