İspanya'da uçak faciası

İspanya'da uçak faciası: 152 ölü

İspanya'nın başkenti Madrid'de havaalanında meydana gelen uçak kazasında can kaybı sayısının 152'ye yükseldiği açıklandı.

Reuters ajansının haberine göre, acil servis kaynakları, Madrid'den Kanarya adalarına gitmekte olan uçağın kalkışı sırasında meydana gelen kazada yaralı sayısının da 152 olduğu belirtildi.

İspanyol televizyonu TVE, Madrid'deki uçak kazasında ölü sayısının 152 olduğunu bildirdi.

SON 10 YILDA SADECE 42 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

İspanya'da son 10 yılda yaşanan uçak kazalarında 42 kişi öldü. En ölümlü kazada 1985'de Bilbao kentinde yaşanmıştı. Bu kazada 148 kişi hayatını kaybetmişti.

Mcdonnell Douglas (MD) 80 serisi, orta mesafeli seyahatler için 130 ila 170 yolcu kapasiteli uçaklar olarak tasarlandı ve 1980 yılından itibaren ticari seferlere başladı. Üretimine 1999 yılında son verilen MD-80 serisi uçaklar, halen American Airlines, Delta ve Alitalia gibi büyük havayolu şirketleri kullanmaya devam ediyor.

Alaska Havayolları'na ait MD-83 tipi bir uçak, 2000 yılında Pasifik'e düşmüş ve kazanın ardından yapılan incelemede bu uçaklarda teknik bir hata saptanmıştı. Bunun üzerine Amerikan Havacılık Dairesi MD-83'lerin 2000 saatte bir olan bakım limitini 650 saate çekmişti.

2005 yılında meydana gelen Swissir kazasının ardından ise, MD serisi uçaklarda kullanılan yalıtım materyalinin yanıcı olduğu ortaya çıkmıştı. Amerikan Havacılık Dairesi, bu materyalin yenilenmesini istemişti. Ancak bu değişiklik çok pahalı olduğu için bazı havayolu şirketler uçakları seferden kaldırmayı tercih etmişti.
 
Hayatta en cok korktugum ölüm sekillerinden biri,

bu merede arada binmek zorunda da kaldigim icin

ne bu tür haberleri seviyorum ne de üzerinde düsünmek istiyorum. :(
 
Bilgi için teşekkürler Hazan çok üzücü,bu konuda Cossack gibi bende aynı korkuyu dile getirdiğimde bir arkadaş en korkulmayacak ve en güvenli ölüm şekillerinden biri olduğunu en azından yaralı sakat kalınmadığını ve kesin gidiyorsun demişti.Yinede ürkütücü işte bende mecbur kalmadıkça uçağa binemiyorum aklım gidiyor:(
 
Bizim karayollarıyla kıyasladığımızda havayolları çok daha güvenli bir alternatif. Ama hangisi olursa olsun Allah kazadan beladan korusun diyorum...
 
Bizim karayollarıyla kıyasladığımızda havayolları çok daha güvenli bir alternatif. Ama hangisi olursa olsun Allah kazadan beladan korusun diyorum...
Konuyu okurken aynı düşünceler aklımdan geçti.Ama yinede Allah hayırlı ölümler versin.Üzücü bir durum.Bilgi için teşekkürler
 
Benim uçağa binip gökyüzünden yeryüzünü seyretmek tek hayalimdir bulutların arasında olmak istemişimdir hep ama böyle kazalarıda duyunca vazgeçmiyorum değil :(ama ecelim nerede yazılmış ise orada bulacak bizi bu kaçınlmaz onun için ALAH ım hayırlı ölümler versin helede yatağa yatırıp kimselere muhtaç etmesin :)

Kazada ölenlerede ALLAH tan rahmet yakınlarınada sabırlar diliyorum yapabilecek başka bir şeyimiz yokki:(:(
 
Üst