ısı yalıtımı nasıl yapılır

ısı yalıtımı nedir,Pencerelerde ısı yalıtımı nasıl yapılır,ısı yalıtımı montalama,ısı yalıtımının önemi


Dekorasyon konusunda üretici kişiler pencerelerin yapılarda vazgeçilmez olduğunu farketmesinin ardından pencereleri bir cephe olarak kullanmaya başlamışlardır. Özellikle bu durum ilk başlarda yalnızca dışarıda dükkanlarda görmekte iken yaşadığımız yerlerde de bu tür dekorasyona uygun fikirler ortaya çıkmıştır.

Pencere ısı yalıtımı günümüzde duvarların ısı yalıtımından daha başarılı sonuçlar doğurmaktadır.

Pencere ısı yalıtımı konusunda dikkat edilmesi gereken durumlar

Pencere ısı yalıtımı konusundaki en önemli husus kasa ve doğramalarının gerekli şekilde yapılması gerekmektedir. Isı kaybının yüzde 90 lık bir kısmı kasa ve doğramalardan kaynaklanmaktadır. Kasa ve doğramaların mutlak suretle fırınlanmış kereste ürünü olması gerekmektedir ve ülkemizde üreticiler bu konuda duyarsız kalarak fırınlanmamış kereste ürünlerinden kasa ve doğramaları imal etmektedirler. Bu eksiklik kasa ve doğramalarda şekil bozukluğu ve ısı kaybını doğurmaktadır.

Geçmişte alüminyumdan kasa ve doğramalar yapılmaktaydı fakat ısı iletimi yüksek olan alüminyum daha sonraları tercih sebebi olmaktan çıkmıştır. Bu durum insanları ısı yalıtımı konusunda başarılı PVC sistemlere yöneltmiştir.

Pencere ısı yalıtımı tek cam ve çift cam olarak da değişmektedir ve bu konuda gerçekten başarılı bir sonuç elde etmek istiyorsanız mutlaka çift cam kullanarak ısı yalıtımını güçlendirmeniz gerekmektedir.

Kasa ve doğramalarınızdaki hava kaçaklarını mutlaka önlemeniz gerekmektedir. Bunun için üretilmiş olan sızdırmazlık bantları, sızdırmazlık çıtaları ve sızdırmazlık keçeleri alınarak kolayca bu hava kaçaklarını yok edebilirsiniz.
 
M

Misafir

ısı yalıtımı nasıl yapılır

Bana manto plate hakkında bilgiler lazım. Teknik kısımları detaylı bir açıklama
 
Üst