İPhone Türkiye'ye Geliyor!..


İPhone Türkiye'ye Geliyor!..

Vodafone, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 10 ülkede "iPhone" satmak üzere Apple ile anlaşma imzaladığını bugün açıkladı. Vodafone'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye, Avustralya, Çek Cumhuriyeti, Güney Afrika, Hindistan, İtalya, Mısır, Portekiz, Yeni Zelanda ve Yunanistan'daki Vodafone müşterileri, Vodafone hattı ile kullanmak üzere önümüzdeki aylarda iPhone satın alabilecekler.

Apple iPhone, 500 ve 600 dolar fiyatla satışa çıktığında sadece servis sağlayıcı AT&T üzerinden aylık 60 dolar servis ücretiyle satın alınabiliyordu. New York Times teknoloji editörü David Pogue da iPhone’un teknoloji kullanımında önemli bir aşama olacağını savunmuştu. Steve Jobs'un açıkladığına göre, ilk piyasaya çıkış tarihi olan 29 Haziran 2007'den itibaren geçen 200 günde toplam 4 milyon iPhone satıldı. Bu da günde 20.000 iPhone satışına denk geliyor.

Apple şirketi, ürün piyasaya çıktıktan iki ay sonra fiyat indirimine gitmişti. 200 dolar ucuzlattığı müzikçalar cep telefonu iPhone’dan bir milyon adet sattığını açıklamıştı. Tasarımıyla büyük beğeni toplayan iPhone, başta rakiplerine oranla çok pahalı olduğu eleştirisiyle karşılanmıştı.

iPhone’da büyük damping yapan Apple, ayrıca yeni bir dizi iPod müzikçalar tanıtmıştı. iPhone’un dokunmatik ara yüz ekranına ve internete bağlanarak Apple’ın iTunes Wi-Fi müzik hizmetinden doğrudan şarkı indirme kapasitesine sahip iPod Touch adlı yeni model, elektronik tutkunlarınin beğenisiyle karşılanmıştı.

 

tesekkürler jeeni cok yer kablıyosun biraz daha ileri git yer verdim diyosun ama tüm yeri kaplıyosun
 
Üst