İphone Türkçe menü

Türkçe: iPhone'da yok, çakmasında var!

Koskoca Apple'ın iPhone'unda Türkçe desteği yok, Çin'den gelen "çakma" iPhone Türkçe menü sunuyor!

Türkiye'de piyasaya çıkalı henüz 1 hafta olan iPhone 3G, uzun zamandır Çinlilerin göz bebeği konumunda. Çok sayıda taklidi Çinliler tarafından piyasaya sürülen "çakma" iPhone'lardan biri de "Sci Phone". Cihaza çift SIM kart takılabiliyor. iPhone'a inat, taklit cihazın fiyatı da sadece 120 Dolar.

Cihazın kutusunda "Sci Phone" yazıyor. Kutunun içinde bir adet şarj cihazı, 2 pil ve bir adet de kulaklık bulunuyor. Orijinaliyle hemen hemen aynı olan sahte iPhone'un özellikleri de insanı şaşırtıyor. 3,2 inç'lik dokunmatik ekran, radyo, tam Bluetooth desteği... Ama işin en ilginç yanı, telefonun desteklediği dil seçeneklerinde gizli.

Teknoloji devi Apple, Türkiye'de GSM operatörleri aracılığıyla satışa sunduğu yeni nesil iletişim aracı iPhone'da hala Türkçe menü desteği vermezken, Çin'den gelen "çakma" iPhone'lar tamamen Türkçe desteği sunuyor.

Dil seçeneklerinde Türkçenin yanı sıra İngilizce, Almanca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Taylandça, Vietnamca, Rusça ve Arapça olmak üzere 12 dil bulunuyor. Orijinal iPhone 3G'nin Türkçe desteği sunmadan satışa sürüldüğü düşünüldüğünde, Çinlileri alkışlamak gerek. Her ne kadar ürettikleri telefon taklit de olsa.
 
Ben hiç anlamıyorum bunları en iyi pazarları Türkiye gibi bir ülkeye bilinçlimi yaparlar.
Ayrıca bir Hepimizin karşılaştığı bir durum Bilgisayarımızda bir program kurarız genelde baktığınızda Dil seçenekleri
ingilizce,Almanca,fransızca,italyanca hatta hiç bilinmedik ülkelerin dilleri var ama Türkçe yok.
 
Üst