iPhone 6 Hakkında Son Haberler


iPhone 6 Hakkında Haberler


Daha iPhone 5 satışa sunulmadan iPhone 6 hakkında iddialar çıkmaya başladı.Önümüzdeki günlerde piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 5, Apple ve Samsung işbirliği ile yapılacağı söylenirken daha bu gerçekleşmeden iPhone 6 modelinde şirketler arasından bir gerginlik yaşandığı haberi alındı.

Artık kısa bir süre içersinde duyurulması beklenen iPhone 5 için gün geçmiyor ki yeni bir söylenti ortaya çıkmasın. Yeni cihazın eylül ayında duyurulabileceğinin yoğun olarak kabul gördüğü görülürken cihazın özelliklerine dair fikirler hemen hemen oturmuş dururumda.

Samsung Apple Gerginliği

Tüm bunlar olurken yavaş yavaş iPhone 6′ya ait fikirler gündeme gelmeye başladı. Digitimes tarafından ortaya atılan hayli ilginç bir iddia var. Konu cihazda yer alacak olan işlemci. Daha önce iPhone 5′te Samsungtarafından üretilen A5 işlemcilerin kullanılacağı belirtilmişti ancak son dönemdeki Samsung – Apple arasındaki gerginliğin hukuksal alanda sert bir şekilde devam etmesi, Apple’ı farklı arayışlara itmişe benziyor.

Digitimes ekibi iPhone 6′da TMSC tarafından üretilen A6 işlemcilerinkullanılacağını iddia etmiş. En erken 2012 yılının son çeyreğinde duyurulması düşünülen iPhone 6 muhtemelen dört çekirdekli bir işlemci mimarisi ile desteklenecek.

 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst