İnternette Sanal Aşklar

#1
İnternette Sanal Aşklar ve Kadın Erkek İlişkileri

Araştırmalar, internet arkadaşlığında kadınların erkeklere oranla daha samimi ve dürüst olduğunu gösteriyor. Nette her 10 erkekten 6'sı yalan söylüyor.

Sidney Üniversitesi Tatbiki İnsan Davranışları Bölümü tarafından İngiltere, ABD ve Avustralya'da yapılan bir araştırmada telefon ve internet hatları üzerinden kurulan ilişkiler ele alındı. Araştırmaya göre dil, din, kültür ve ülke farkları on line arkadaşlıkta değişik davranış modellerine yol açmıyor.

Ama kadın ve erkek arasında önemli davranış farkları var. Kadınlar yüz yüze ilişkide nasıl davranıyorsa internet ilişkilerinde de aynı davranıyor. Erkekler ise çok daha içten pazarlıklı ve yalancı oluyor. İşte on line ilişkide kadın-erkek karşılaştırması:

- Erkekler internette dürüst davranmıyor. Hemen hemen hepsi evli olduklarını gizliyorlar. 10 erkekten 6'sı meslekleri, yaşları ve ekonomik durumları konusunda chat arkadaşlarına yalan söylüyor. Bir çoğu ancak yakalandıklarında yalanlarını itiraf ediyorlar.

- Kadınlar erkeklere oranla çok daha samimi. İnternette chat yapan kadın, yaşını, mesleğini ve ekonomik durumunu gizlemek ihtiyacını hissetmiyor. Kadınların tek gizlediği şey isimleri...

- Kadınlar yüz yüze söyleyemedikleri her şeyi on line ilişkide rahatça söylüyor. Eşleri ya da erkek arkadaşlarıyla ilgili sorunları, iş hayatları, aile sorunları, hayalleri, beklentileri vs...

- Erkekler on line arkadaşlarıyla tanışma konusunda kadınlara oranla daha cesur. Yaşları 18-35 arası değişen 3.000 erkekten % 70'i chat yaptığı kişi ile tanışmak istiyor. Kadınların sadece % 20'si chat ilişkisini yüz yüze tanışmaya kadar götürebiliyor.

- Düşünülenin aksine kadınlar yaşlarını da gizlemiyor. Kadınlar yardımseverlik açısından da erkeklere fark atıyor. Konuştuğu kişinin sorunlarını çözmeye çalışıyor. Önerilerde bulunuyor.

- On line ilişkide erkekler için seks, para ve menfaat önem taşıyor. Kadınlar daha maneviyatçı.

- Kadınlar on line ilişkide cinsiyet farkı gözetmiyor. Hemcinsleriyle de arkadaş olabiliyor. Oysa erkekler cinsellik içermeyen ilişkilere sıcak bakmıyor.

- Sonuç vermeyen, ete, kemiğe bürünmeyen ilişki erkeğe cazip gelmiyor. Erkekler cinsellik dışında, otomobil ve spor konusuna ilgili.

- İlk buluşma teklifi genellikle erkekten geliyor. 18-25 yaş arası kadınlar romantik arkadaşlık istiyor.

Bu yaş grubundaki erkekler ise seks peşinde. 30-45 yaş arasında evlilik problemleri öne çıkıyor. Kadınlar koca, erkekler macera arıyor. 45 yaşı geçince chat'a olan ilgi azalıyor.
 
#2

Bence bu kişileikle alakalı bir durum gene kadın erkek diye ayırmanın uygun olacağını sanmıyorum... yaw sizde bu erkeklerden ne istersiniz. Hem adam yalan söyleme ihtiyacı duyorsa bir sebebi vardır elbet bunuda bayanlara sormak lazım..
 
#3

katıldığım konular olduğu kadar katılmadığım konularda var mesela ben şuna inanıyorum kadınlarda erkekler kadar yalan söylüyor pc başına geçtiğinde, normal hayatta çoğu kadın hemcinsini çekemez, kıskanır bu nettede çoğunlukla böyledir ben uzun zamandır sanal ortamdayım ve forumdaş ailesine katılana kadar birtek katremimle dost olabildim.
Katıldığım noktaya gelince evet kadınlar birtek adlarını saklarlar niye saklarız hiç anlamışta değilim ama saklarız işte...
maneviyatçıyızdır karşımızdaki insanın bir sıkıntısı varsa dinleriz, elimizden birşey gelmesede yardımcı olmaya çalışırız. Erkeklere gelince sanki biraz fazla yüklenilmiş bu açıklamada yav tamam pc başına geçtiklerinde çoğu hep özel bir şirkette genel müdür konumunda olurlar ama yazık dimi onlarada en azından forumdaşımızda böle insanlar yok araştırmacılar bizimle tanışmamış ondan böle atıp tutmuşlar
 
#5
[TABLE="width:80%;background-image:url('https://www.forumdas.net/images/toolbox/backgrounds/23.gif');border:6px ridge deeppink;"][CELL="filter:;"] Genelde anlatiginiz gibi ama yüzdeliğe vurmasak bence güzel bir konu. Emeğine sağlık [/ALIGN][/CELL][/TABLE]
 
#6
Sanal olarak görülürse evet yalan kullanılabilir doğaldırda
iletişim ve bilgi aracı olarak görenler ve kullananlar bu araştırmaya dahil edilemez bence
Emeğine sağlık Filiz
Paylaşım için teşekkürler.
 
#7
Hazanın söylediklerine katılıyorum bende kendi adıma konuşursam şuana kadar iyi insanlarla karşılaştım inşallahta hep öyle olur :)
 
#8
Cinsiyet farkı gözetmemeksizin bende yorum yapmak istiyorum. Dürüst olan kişi, reelde de sanalda da aynıdır. Bunun kadını erkeği yoktur.Emeğine sağlık FİLİZ
 
#9
Sanal Yada Reel Insanlar Yalan Söyleyecekse Her Halukarda Zaten Söyler Insanin Kişiliği Neyse Burdada Onu Gösterir Yetrki Dikkatli Olmayi Başarin Insanlar Muhakak Açik Veriyolar :))ama çok şey Doğru Ben Katiliyorum Erkelr Biraz Daha ...... Diyeyim Paylaşima Tşk
 
Üst