İlginç vasiyetler

'Güncel Bilgiler' forumunda alemşah tarafından 5 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


 1. İnsanların yaşamda bıraktıkları belki de son iz. Bu son isteği kimi gerçekleştiremediği bir hayali için kullanıyor, kimi ise intikam için. Ancak genelin dışına çıkanlar da yok değil. İşte onlardan bazıları...

  Angel Pantoja:
  Angel Pantoja:
  Cenazesinde dik durmak isteyen adam
  Angel Pantojanın ölmeden önce sürekli dile getirdiği bir isteği vardı. O da kendi cenaze töreninde gözlükleriyle birlikte ayakta durabilmek... San Juanda köprü altında ölü bulunan Pantojanın 3 gün sonra da cenaze töreni oldu. Ancak onun cenaze töreni tüm zamanların en ilginciydi, çünkü kendi törenine şapkası ve güneş gözlükleriyle beraber ayakta durarak katılmak istedi ve acılı annesi de bu isteği kıramadı.
  [​IMG]

  Helmsley:
  Köpeğine 12 milyon dolar bıraktı
  Kimileri Leona Helmsleyi dünyanın en cimri kadını zannedebilir, ancak eminiz ki köpeği bunun tam aksini düşünüyordur. Torunlarına karşı bile oldukça cimri olan ve vasiyetinde onlar için servetinden sadece 5 milyon dolar ayıran Helmsley, köpeğine 12 milyon dolar bırakarak onun lüks içerisinde yaşamasını istedi. Torunları ise bu ilginç vasiyete itiraz ettiler.
  [​IMG]

  Bratt:
  5 sigara ve 330 bin pound
  Hayatı boyunca sigaraya karşı eşi, Samuel Bratte tek bir sigara bile içirmemiştir. Buna karşılık Bratt eşine oldukça ilginç bir vasiyet bırakmıştır. 1960 yılında ölen Bratt eşine 330 bin poundluk servetini ancak günde ancak 5 sigara içmesi koşuluyla bıraktı.
  [​IMG]

  Jayla:
  9 yaşında evlendi
  Elbette her genç kızın hayalidir Bay Doğruyu bulup onunla evlenip o muhteşem beyaz kıyafeti giymek. Ancak Jaylanın bu hayalini gerçekleştirebilecek vakti yoktu çünkü 9 yaşındaydı ve lösemiydi. Jose Griggs, Jaylanın en iyi arkadaşı böyle bir fedakarlık yaparak onunla evlenmeyi kabul etti. Ve bu sayede eksiksiz bir düğün töreni gerçekleştirilmiş oldu.
  [​IMG]

  T M Zink:
  Kadınlara yasak kütüphane vasiyet etti Iowada avukat olarak yaşayan T.M Zink, kadınlardan büyük zulüm çekmiş olmalı ki; tüm vasiyetini kadınsız bir kütüphane inşa ettirmek için bağışlamıştır. Öyle ki, bu kütüpahneye ne kadınlar girebilir , ne de kütüphanede kadın yazarlar tarafından yazılmış kitaplar yer alabilir. Vasiyette ayrıca Zink kendi öz kızına sadece 5 dolar bırakmıştır. Vasiyete sinirlenen Bayan Zink ise mücadele edip tüm vasiyeti alıp böyle bir kütüphanenin inşasına karşı çıkmıştır.
  [​IMG]

  Heine:
  Evlilik varsa para da var
  1841 yılında, şair Heinrich Heine, bilgisiz, cahil ve sıkıcı Eugenie Mirat ile evlenmiştir. Şair 1856 yılında ölmeden önce ise tek bir şartla mirasını eşine bırakacağını açıklamıştı. Şart, eşinin yeniden evlenmesiydi. Bu şartın nedeni de, Heinenin ölümünden sonra arkasından onun için üzülen birilerini görebilmek içindi.
  [​IMG]

  Rodenberry (Star Trek yaratıcısı):
  Yakılıp, küllerinin uzaya savrulmasını vasiyet etti
  Star Trekin yartıcısı Rodenberry, bilim kurguyu ve uzayı oldukça fazla sevmiş olsa gerek ki, ölümünden sonra yakılıp küllerinin uzaya serpilmesini istedi. Rodenberrynin külleri 97 yılında uzaya gönderilen İspanyol uydusu tarafından uzaya serpildi. 10 yıl sonra ise eşi aynı şekilde oRodenberrye kavuştu.
  [​IMG]

  Benny:
  Öldükten sonra eşini güllere boğdu
  Jack Benny, doğru zamanda doğru şeyi yapmayı her zaman bilirdi. Ölmeden önce eşiyle pek de örnek bir evlilik hayatı sürmese de; ölümünden önce eşine mirasından oldukça büyük bir kısım ayırdı. Bennynin cenaze töreninden bir gün sonra da eve bir çiçekçi gelip tek bir gül getirdi Ancak bu ilk ve son değildi! Günler geçti ve güller gelmeye devam etti. En sonunda Bennynin vasiyetinde sırf bu iş için büyük miktarda fazla para ayrıldığı ortaya çıktı.
  [​IMG]

  Ms Edwards:
  Köpeğine kalp pili takıldı
  En ilginç vasiyetlerden biri de Bayan Edwardsa ait. Kalp rahatsızlığı bulunan ve kalp piliyle yaşayan Edwards vasiyetinde bu pilin köpeğine bırakılmasını istedi. Yetkililer böyle bir şeyin mümkün olamayacağını söyleseler de en sonunda gerçekleştirilen başarılı bir ameliyatla pil köpeğe takılmıştır.
  [​IMG]
    2. Cevap: İlginç vasiyetler

  Ne kadar garip vasiyetler ama en garipleri bu bencee:f73::f73:
    3. Cevap: İlginç vasiyetler

  Evet ayakta durmak isteme vasiyeti bana da garip ve saçma geldi.Ölümü ne sanıyor bunlar...:f19: