Hyundai i20

'Resimli Konular' forumunda ZeuS tarafından 14 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. Hyundai i20 Fiyatı
  Hyundai i20 Modeli
  Hyundai i20 Özellikleri
  Hyundai i20 Resimleri

  [​IMG]
  Hyundai i20

  Hyundainin İzmit Fabrikasında üreteceği i20 modeli Avrupalı distribütörlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Distribütörler daha seri üretimin başlamadığı Hyundai i20′den 10 bin adet sipariş verdi.

  Hyundainin Avrupadaki tüm distribütörleri, i20nin pilot üretiminden ilk çıkan araçları incelemek ve tüm bilgileri almak üzere 9 - 11 Mart tarihleri arasında Hyundai Assan İzmit Fabrikasını ziyaret etti.
  Aralarında Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Hollanda gibi ülkelerin de bulunduğu 20 ülkeden distribütör, i20 modellerini oldukça beğenerek henüz fiyatlar belli olmadan bile üretimin başlayacağı Mayıs ayı için yaklaşık 10 bin adetlik siparişe imza attılar.

  Toplantıda konuşan Hyundai Assan Başkanı ve CEOsu Kwang-Heum, İzmit fabrikasının 1997 yılından bu yana 500 bin adetten fazla araç üretttiğini ve bu rakamın yarısından çoğunu da ihraç etttiğini söyledi. Heum, şöyle devam etti:

  “Edindiğimiz tecrübemiz ve sürekli olan gelişimimiz sayesinde de Hyundai fabrikaları arasında en yüksek kalitede üretim yapan fabrika olarak tescillenmiştir. 2009 yılında Türkiye Otomobil Pazarındaki birinciliğimiz ve tüm bu başarılarımız sayesinde i20nin üretimi için yeni merkez olarak İzmit Fabrikamız belirlenmiştir. Üstlendiğimiz bu misyon ile, en üstün güvenliğe ve kaliteye sahip i20 modellerini Türk işçisinin emeğiyle üretip Türkiyeye ve tüm Avrupaya sunacağız. Herkes Türk Malı etiketine sahip en üstün i20leri kullanma ayrıcalığı yaşayacak.


  Hyundainin i30 ve i10dan sonraki üçüncü “i serisi otomobili olan i20, 75 milyon Amerikan Doları tutarındaki ek yatırım ile İzmit Fabrikasının üretim bantlarına alınıyor. Türkiye ekonomisine büyük bir katkı sağlayacak olan i20nin beş kapılı versiyonu Türkiyede üretilecek ve hem iç pazar hem de Avrupa pazarlarının ihtiyacını karşılayacak.

  2010 yılı için 40 bin adet üretilecek olan i20nin bir tam yıl içindeki üretim kapasitesi ise 80 bin adet olacak ve üretimin büyük bir bölümü Avrupaya ihraç edilecek.

  Hyundai i20 ile birlikte, şu an Accent Era ve Matrix modellerinin üretimini gerçekleştiren İzmit Fabrikasının mevcut yıllık üretim kapasitesi de 100 bin adede ulaşacak.

  Hyundai, i20 üretimi sayesinde Türkiyeye en az 1 milyar TL tutarında ihracat geliri kazandırmayı amaçlıyor.
  alıntı
   


Yükleniyor...