Hür Adam filmine sansür

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 10 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Hür Adam'a 8 sinemadan AMBARGO
  [​IMG]

  Gösterime giren 'Hür Adam Filmi'nin yönetmeni Mehmet Tanrısever canlı yayında para sorunu olmamasına rağmen filminbazı sinemalarda gösterilmemesine tepki gösterdi.

  Habertürk TV ekranlarında canlı yayına katılan 'Hür Adam Filmi'nin yönetmeni Mehmet Tanrısever, kimi sinema salonlarında filmi gösteremediklerinden ötürü yakındı. Tanrısever, para sıkıntısı olmamasına rağmen sinema salonlarının filmi yayınlamak istemediklerini iddia etti.

  Diğer taraftan filmin gösterime girdiği 3 büyük ilde belli sinemalarda film yayınlanmadı.

  İSTANBUL

  İstanbul Avrupa yakasında sosyetenin uğrak yerleri arasında gelen; İstinye Park, Kanyon’da, Anadolu yakasında ise Kadıköy’deki Tepe Nautilus, Palladium’daki sinemalarda Hür Adam filmi gösterilmedi.

  ANKARA

  Başkent Ankara’da da kimi sinema salonlarında film gösterilmedi. Çankaya ve Bilkent sinemalarında film izleyicileriyle buluşamadı.

  İZMİR

  Bir diğer büyük şehir İzmir’de ise sosyetenin bir numaralı adresi olan Konak ve Karşıyaka’da sinema salonlarında film gösterilmedi.

  LAİKÇİ ÇEVRELER SESSİZ

  Aynı durum başka bir film için yaşansa aya kalkan çevreler İslam ve istemedikleri kimseler söz konusu olunca hiçbir şey yokmuş gibi davranıyorlar.
    2. Cevap: Hür Adam filmine sansür

  İnsan bilmediği şeyden çekinir ve korkarmış... bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunuyo malesef...
    3. Cevap: Hür Adam filmine sansür

  Açıkçası filmin gerçekten önyargı ile izlenmeyeceği yerler var. Bu gibi yerlerde sinemaların filmi yayınlanmaması kesinlikle yönetmenin mağdur edebiyatı yapmasını sağlamış diyorum.
   


Yükleniyor...