Hollandanın Kültürü

'Ülkeler' forumunda ZORBEY tarafından 15 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. Hollandanın kültürel özellikleri
  Hollanda Kültürü Hakkında Bilgi
  Hollanda kültür

  Hollanda genel anlamda kendine özgü kültürüyle anılan bir ülke olmamakla beraber, Van Gogh gibi dünyaca ünlü ressamları,kendine özgü; oldukça iyi korunmuş mimarisi,ülkenin her yerini adeta parselleyen su kanalları,yemyeşil doğası ve özgür sosyo-politik yapısıyla Avrupa’daki diğer ülkelerden oldukça farklı yapıya sahip bir ülkedir.
  Hollanda nüfusunun yaklaşık 1/3ünü farklı milletlere mensup (Surinam, Aruba ve Endonezya, Fas,Türkiye,Çin, Japonya) Hollanda vatandaşları oluşturmaktadır. Bundan dolayıdır ki Hollandalılar, insan haklarına oldukça saygı gösteren ve her tür ayrımcılığa karşı çıkan bir toplumdur.

  Hollandalıların neredeyse tamamına yakını oldukça iyi düzeyde Ingilizce konuşabilmektedirler.Bunun yanı sıra Almanca,Fransızca,Ispanyolca ve Italyanca en çok ögrenilen diger dillerin başında gelmektedir.
  Hollandaca;Ingilizce,Almanca ve Fransızca’dan öğeler içeren telafuzu zor bir dildir.Eger Hollandaca ögrenecek bir kişi Ingilizce ve Almanca biliyorsa işinin oldukça kolay olacağı söylenebilir.

  Yemek kültürü olarak oldukça fakir olan Hollanda’da her tür sebze ve meyve bulunmakla beraber,genelde fast food tarzı yemekler yenmektedir.Fast food şeklinde servis veren dönerciler ise hemen her şehirde bulunmaktadır.
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Hollandanın Kültürü
 1. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,488
 2. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,239
 3. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,143
 4. ZORBEY
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  9,115